Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Załamanie na rynku Bitcoina, koniec rajdu na krytpowalutach?Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować niższą zmienność na rynku finansowym, co miało związek z obchodami Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych . Dziś sesja w USA będzie skrócona, dlatego również nie należy oczekiwać większej zmienności na rynku. O ile tradycyjne rynki poruszają się w ostatnich dniach w konsolidacji, tak sporo dzieje się na kryptowalutach, które wyhamowały ostatni rajd wzrostowy.

  • Na rynku kryptowalut doszło do załamania, Bitcoin dynamicznie wycofał się tuż przed historycznymi szczytami 
  • Wczoraj indeksy w USA były zamknięte, a dziś z racji święta sesja w Stanach Zjednoczonych będzie skrócona
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na płaskie otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia
  • Kurs EUR/USD utrzymuje się powyżej kluczowego poziomu 1,19 USD

Załamanie na Bitcoinie

Po silnym rajdzie wzrostowym na rynku krytpowalut doszło do załamania. Niemniej pomimo, że wczoraj obserwowaliśmy sporą przecenę, wydaje się że ruch w dół wyhamował. Czyżby była to jedynie chwilowa korekta przed dalszymi wzrostami?

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na sytuację techniczną na głównej kryptowalucie -Bitcoinie, w ostatnich dniach niewiele zabrakło do testu historycznych maksimów. Tuż przed poziomem 19600$ doszło do załamania. Jednak jak widać na poniższym wykresie, przecena wyhamowała na wysokości poziomu 17000$, który wynika nie tylko z reakcji cenowych z 2017 roku, ale także z dolnego ograniczenia lokalnego układu 1:1. Jeżeli rynek zdoła utrzymać się powyżej, istnieje szansa na kolejny impuls wzrostowy. W przeciwnym razie, zanegowanie tego poziomu może prowadzić do pogłębienia przeceny.

Wykres Bitcoina
BTCUSD interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 26 listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 26 listopada. Dziś o poranku poznamy PKB z Francji, następnie o 10:30 będzie przemawiał Panetta z EBC. Z kolei 30 minut później opublikowany zostanie szereg odczytów ze strefy euro, oraz przemawiać będzie kolejny członek EBC – Schnabel. Kalendarz na popołudnie jest właściwie pusty z racji święta w USA, sesja zakończy się tam wcześniej.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here