Naga MarketsCapital Hilll, budynek amerykańskiego KongresuDzisiejszy poranek zapowiada się bardzo ciekawie. Od kilku godzin spływają wyniki wyborów uzupełniających ze Stanów Zjednoczonych. Warto obserwować zachowanie dolara. W nocy swoje przemówienie miał Yukitoshi Funo z Banku Japonii. Powiedział, że inflacja na razie pozostaje słaba, ale polityka monetarna jej pomaga. W trakcie sesji europejskiej poznamy szereg danych ze strefy euro, a po południu RPP zadecyduje w sprawie stóp procentowych, warto przeczytać spojrzenie członków Rady na polską politykę monetarną.

Wybory uzupełniające w USA

Znamy już wyniki z większości okręgów wyborczych w Stanach Zjednoczonych. W obecnych wyborach uzupełniających najistotniejszą kwestią jest to, kto przejmie władzę w Izbie Reprezentantów. Demokraci muszą zdobyć przewagę netto w wysokości 23 miejsc, na razie zdobyli 22, a do ostatecznego wyniku zostało do rozliczenia 98 okręgów. Jak wskazuje poniższa mapka, na ten moment rezultat wynosi 171 do 166 miejsc na korzyść Demokratów.

izba reprezentantów wyniki wyborów
Stan wyborów do Izby Reprezentantów

Wybory do Senatu są spokojniejsze, ponieważ zmienia się tylko część jego składu i władza pozostanie w rękach Republikanów. 42 Republikanów i 23 Demokratów ma zagwarantowane miejsce. Mimo to ci drudzy radzą sobie znacznie lepiej, na ten moment do Senatu wejdzie 42 Demokratów (zdobyto 19 miejsc) i 51 Republikanów (zdobyto 9 miejsc). Nadal czekamy na wyniki z 7 okręgów.

wyniki senat usa
W Senacie Republikanie mają zagwarantowaną większość

Republikanie lepiej sobie radzą w wyborach na gubernatora. Po siedem osób z dwóch partii było bezpiecznych, w ich stanach nie było wyborów. Na ten moment wynik wynosi 22 do 19 na korzyść Republikanów, czekamy jeszcze na rezultaty z dziewięciu stanów.

wykres wyborów gubernatorskich usa
jak na razie w wyborach na pozycję gubernatora prowadza Republikanie

Sytuacja na walutach

Eurodolar mocno się waha, w pewnym momencie wzrósł w okolice 1,1470, następnie spadł do 1,1400, by po chwili znowu być w rejonie 1,1460. Warto obserwować pary walutowe z dolarem amerykańskim. Wiele powinno się na nich dziać. Do pełnych wyników wyborów minie jeszcze parę godzin.

wykres eurusd m15 7.11.2018
Na dolarze panuje większa niż zwykle zmienność

Najmocniej w nocy zyskało jednak kiwi. Cena NZDUSD najpierw wzrosła dynamicznie przed północą w związku ze świetnymi danymi z rynku pracy (bezrobocie w trzecim kwartale spadło z 4,5 do 3,9%). Następnie zamieszanie związane z wyborami jeszcze bardziej umocniło tę parę.

wykres nzdusd m15 7.11.2018
Kiwi jest zwycięzcą nocnej sesji

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 7 listopada

kalendarz makroekonomiczny 7.11.2018

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here