Naga MarketsWyhamowanie wzrostów na rynku akcji i spadki EURUSDWczoraj poznaliśmy kolejną porcję fatalnych danych makroekonomicznych oraz dramatycznie słabe projekcje Komisji Europejskiej odnośnie wzrostu gospodarczego, co doprowadziło do wyhamowania wzrostów na rynku akcji. Niemniej przecena była niewielka, co można tłumaczyć brakiem zaskoczenia w odczytach, rynek spodziewał się dużo gorszych danych, co ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa. Kurs euro do dolara kontynuuje spadki, a indeksy giełdowe zamknęły się niżej. Niemniej w godzinach nocnych negatywny sentyment wyraźnie słabnie, a walory w Azji zyskują, co wskazuje na dobre otwarcie dzisiejszej sesji w Europie.

  • Indeksy w USA zamknęły wczorajszą sesję mieszanie, Nasdaq zyskał 0,5%, z kolei S&P500 przecenił się 0,7%, a Dow Jones spadł 0,9%
  • Lepsze nastroje widać jednak podczas sesji azjatyckiej, kontrakt na niemiecki indeks DAX notowany jest nieznacznie poniżej wczorajszego zamknięcia, co wskazuje na niewielką wzrostową lukę otwarcia
  • Główna para walutowa EURUSD konsoliduje przy 1,08 USD
  • Liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła podczas wczorajszej sesji, w środę przybyło ponad 95 tysięcy nowych infekcji, a zmarło blisko 7 tys. osób

Kurs euro do dolara kontynuuje spadki, EURUSD poniżje 1,08 USD

We wczorajszej porannej analizie wskazaliśmy na utrzymującą się presję podażową na głównej parze walutowej. Już podczas sesji europejskiej przecena została pogłębiona, przez co doszło do wybicia wsparcia przy 1,0815 USD który aktualnie powinien być traktowany jako opór.

Dopóki notowania znajdują się poniżej, obowiązuje scenariusz spadkowy z celem na kolejne wsparcie czyli poziom 1,0760. Gdyby jednak doszło do odbicia i wykonania korekty wzrostowej, jako opór należy traktować wspomniany wcześniej poziom 1,0815, a następnie górne ograniczenie układu 1:1 czyli 1,0843

Wykres EURUSD na interwale jednogodzinowym
EURUSD wykres H1

Na rynku Forex widać było wczoraj siłę dolara amerykańskiego, który ustąpił miejsca jedynie jenowi japońskiemu, tracąc do niego blisko 0,5%. Niemniej USD zyskał ponad pół procent do dolara kanadyjskiego i funta brytyjskiego, wyraźne umocnienie widać było też w ujęciu z dolarem nowozelandzkim. Wzrosty utrzymywały się także w stosunku do euro, franka i dolara australijskiego – napisali analitycy XTB.

Rynek akcji w Europie zamknął się niżej, oprócz gorszych danych makro, kolejnym powodem do spadków były opublikowane projekcie Komisji Europejskiej, które mówią, że gospodarka całej strefy euro może się skurczyć w 2020 roku o nawet 7,7%, co ma związek oczywiście z negatywnymi skutkami koronawirusa – dodali także.

Liczba nowych zachorowań na COVID-19 w górę

Dane o liczbie nowych zachorowań wskazują względną na stabilizację. Niemniej trzeba jasno powiedzieć, że dopóki nie będzie widoczny trwały spadek liczby nowych infekcji, ciężko mówić o pokonaniu choroby. Zakres nowych przypadków od pewnego czasu oscyluje w granicach 70-90 tys, jednak wczoraj doszło do niewielkiego przebicia tego zakresu. Warto również zaznaczyć, że epidemiolodzy, a także członkowie WHO cały czas ostrzegają, że szczyt pandemii jeszcze przed nami.

W związku z obserwowaną stabilizacją,  spora część krajów decyduje się na kolejne etapy luzowanie obostrzeń, widać to także w Polsce. Wczoraj liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wyniosła ponad 95 tysięcy, a liczba zgonów to prawie 7 tys. Najwięcej przypadków zakażeń ponownie odnotowano w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +25 tys.). Sytuacja robi się także nerwowa Rosji, gdzie z dnia na dzień lawinowo przybywa chorych, wczoraj było to ponad 10 tys. przypadków.

Aktualna liczba przypadków koronawirusa 7 maja 2020
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 7 maja 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 7 maja. Dziś inwestorzy będą zwracać uwagę na cotygodniowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, poza tym poznamy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych oraz indeks Ivey PMI z Kanady.

W dalszym ciągu należy też zwracać uwagę na wiadomości dotyczące koronawirusa. Warto także mieć na uwadze publikacje raportów kwartalnych spółek z Wall Street.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here