Naga MarketsNotowania walut USD, EUR, GBP, JPYW trakcie wtorkowej sesji inwestorzy poznają odczyty raportu z brytyjskiego rynku pracy za sierpień oraz informacje z amerykańskiego rynku dotyczącą ilości dostępnych wakatów. Obie publikacje posiadają duże znaczenie dla zmienności instrumentów finansowych, w związku z czym kurs dolara oraz kurs funta mogą reagować krótkoterminowym skokiem zmienności.


Chińska inflacja pozytywnie zaskakuje. Co z USD/CNY?

Przed opisem prognoz dotyczących danych z sesji wtorkowej, warto skupić się jeszcze na wydarzeniach, które miały miejsce w nocy. Opublikowany o godzinie 03:30 czasu polskiego raportu inflacyjny z Kraju Środka pozytywnie zaskakiwał inwestorów i inflacja w sierpniu utrzymywała poziomy rocznej dynamiki z lipca (2,8%) przy spadkowych prognozach analityków (2,6%), a dynamika miesięczna wyraźnie odbijała do poziomu 0,7% mdm przy prognozie 0,5% i wyniku lipcowym 0,4%.

Chiński juan na międzynarodowych rynkach bez silniejszej reakcji, stopując silniejsze spadki z wielomiesięcznych dołków w stosunku do dolara, które były osiągane w minionym tygodniu.

Kurs funta (GBP) z szansą na wybicie 1,24 USD dzięki danym z rynku pracy

Notowania funta szterlinga testowały w poniedziałek poziom oporu wyznaczany przez minima z pierwszej połowy lipca zbliżając się wyraźnie do 1,24 USD. Co prawda ostatecznie sesja zamykała się pod lokalnym oporem 1,235 USD, jednak GBPUSD znajduje się coraz bliżej potencjalnego wybicia kilkumiesięcznej konsolidacji.

Kurs funta na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Pomóc może w tym kalendarz makroekonomiczny i publikacja z godziny 10:30. Co prawda analitycy nie spodziewają się w sierpniu zmian w zakresie dynamiki zarobków, czy też stopy bezrobocia (3,9%), to istnieje pole do pozytywnych zmian w zakresie ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (28 tys. w lipcu). Jeżeli wartość ta znacznie zmaleje dla minionego miesiąca, wtedy kurs funta powinien znaleźć odrobinę miejsca do odbicia.

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Popołudniowe dane zza oceanu. Kurs dolara czeka na JOLTy, a dolar kanadyjski na dane z rynku nieruchomości

Druga część wtorkowej sesji to przede wszystkim godzina 14:30 i dane z kanadyjskiego rynku pracy dotyczące rozpoczętych budów nieruchomości mieszkalnych oraz ilości wydanych zezwoleń na budowę. Rynek zwróci uwagę również na godzinę 16:00 kiedy opublikowane zostaną tak zwane JOLT, czyli wskaźnik mierzący liczbę dostępnych wakatów

JOLTs czyli Job Openings and Labor Turnover survey to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która pozwala ocenić sytuację na rynku pracy. Wskaźnik mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyższy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

Kurs dolara we wtorek nie wykazuje większej zmienności i kolejną sesję z rzędu balansuje na granicy maksimów osiąganych pod koniec maja (wobec ważonego koszyka walut).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here