Naga MarketsWskaźniki PMI w centrum uwagi inwestorówPomimo, że inwestorzy czekali wczoraj na decyzję Europejskiego Banku Centralnego, przeszła ona bez większego echa. Uwaga inwestorów została skupiona głównie na rozprzestrzeniajacym się wirusie w Chinach, którego pierwsze ogniska pojawiły się także w Europie i Ameryce Północnej. Był to wystarczający pretekst do korekty na rynku akcji. Dziś czeka nas kolejna dawka emocji, kalendarz makroekonomiczny na piątek jest obfity w publikacje, dlatego też inwestorzy nie powinni narzekać na brak zmienności. Na co zwrócić uwagę podczas dzisiejszej sesji? Sprawdźmy jak kształtuje się kurs euro do dolara EURUSD.


Kurs euro do dolara przed ważnymi danymi makro

Wczorajsza decyzja EBC nie dostarczyła większego zaskoczenia, bank pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Jeśli chodzi o sytuację techniczną na EURUSD, kurs wciąż znajduje się pod wpływem szerokiej formacji głowy z ramionami, o której pisaliśmy między innymi we wczoraj porannym przeglądzie. Dziś największy wpływ na kurs euro do dolara powinny mieć publikacje makroekonomiczne. Dziś poznamy wskaźniki PMI zarówno dla państw z Europy, jak i USA. Patrząc na interwał H4, kluczowym oporem pozostają okolice okrągłego poziomu 1,1100, gdzie znajduje się linii szyi formacji (granicznym oporem jest z kolei górne ograniczenie układu Overbalance, zaznaczonego na niebiesko). Wsparcie znajduje się z kolei w rejonach ostatnich dołków przy 1,10 USD.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H4

Zobacz także: Pierwszy przypadek wirusa z Wuhan w USA. To początek światowej epidemii?

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na piątek 24 stycznia

Piątkowa sesja będzie zdominowana przez publikację wskaźników PMI dla przemysłu i usług z państw europejskich jak i z USA. Pierwsze dane z Francji poznamy już o godzinie 9:15. Następnie 15 minut później publikowane będą odczyty dla Niemiec. Kolejno o 10:00 dla całej strefy euro, a o 10:30 dla Wielkiej Brytanii. Jak widać sesja europejska powinna dostarczyć podwyższonej zmienności, inwestorzy nie powinni narzekać na brak okazji inwestycyjnych. Jeśli chodzi natomiast o sesję amerykańską, o godzinie 14:30 poznamy dane o sprzedaży detalicznej z Kanady, z kolei wskaźniki PMI dla USA będa publikwoane o 15:45. Dzisiejszy kalendarz zamykają dane z godziny 19:00 o liczbie aktywnych platform wiertniczych, co może mieć przełożenie na ceny ropy naftowej.

Kalendarz wydarzeń makro
Kalendarz na piątek, źródło: investing.com
Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here