Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Wskaźniki PMI w centrum uwagi inwestorów, co z dolarem?
Rynek czeka na ważne dane.

Przed nami ciekawa sesja handlowa. Dziś inwestorzy będą się skupiać na publikacjach wstępnych wskaźników PMI dla sektora przemysłowego i usługowego. Dane powinny mieć wpływ nie tylko na główne kursy walutowe, ale także na rynek akcji. Inwestorzy nie powinni więc narzekać na brak zmienności. Prawdopodobnie odczyty makro ponownie przyćmią dane dotyczące koronawirusa.

  • W nocy an rynku akcji było widać nerwowe ruchy co miało związek z wypowiedzią doradcy do spraw handlu USA, zasugerował on koniec umowy handlowej między USA, a Chinami, potem komentował, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu
  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX wskazuje na otwarcie niewielką luką wzrostową, pomimo nocnego tąpnięcia
  • Wczoraj odnotowano rekordowe blisko 140 tys. przypadków zarażeń koronawirusem

Kurs euro i dolara przed publikacją PMI

Kurs EUR/USD odbija od linii szyi układu RGR. Pomimo, że w ostatnim czasie cena zeszła poniżej ważnego wsparcia przy 1,1220, linia szyi skutecznie powstrzymał dalszą przecenę. Wspomniana formacja głowy z ramionami ma coraz mniejsze szanse na realizację. Oporem pozostają okolice okrągłego go poziomu 1,14 USD.

Wykres EUR/USD
EUR/USD odbija od linii szyi układu RGR

 – Klimat na rynku: Rynek dość nerwowo zareagował na słowa doradcy prezydenta Trumpa. Sugestia dot. końca umowy handlowej z Chinami przyjeta została chłodno, pomimo wycofania się z tych słów ze strony Navarro – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ

Rynek nie boi się drugiej fali pandemii?

Inwestorzy nie przejmowali się długo kolejnym wzrostem liczby nowych przypadków koronawirusa przypomnijmy, że w piątek odnotowano rekordowo wysoką liczbę nowych zarachowań, która wyniosła ponad 180 tysięcy!

Kontrakty na główne indeksy giełdowe otworzyły się sporymi lukami spadkowymi, jednak większość przeceny została wymazana, a indeksy w USA zdołały nawet zakończyć dzień na wyższych poziomach. Widać więc, że na rynku panuje “znieczulica”, a gorsze dane są ignorowane pomimo, że nawet w USA sytuacja nie wygląda najlepiej, w wielu stanach odnotowano w ostatnim czasie nowe niechlubne rekordy w liczbie zachorowań.

Liczba zachorowań stale rośnie
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 23 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na wtorek 23 czerwca. Podczas dzisiejszej sesji poznamy kluczowe dane z państw europejskich. O poranku publikowane będą wskaźniki PMI dla przemysłu i usług między innymi z Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii. Z kolei po południ te same odczyty będą publikowane dla USD, oprócz tego poznamy także dane o sprzedaży nieruchomości.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here