Naga MarketsWracają obawy o drugą falę pandemii, indeksy pod kreską
Liczba zachorowań rośnie.

W środę na rynek powrócił negatywny sentyment. Od początku dnia mogliśmy obserwować spadki na indeksach giełdowych, co można tłumaczyć pogarszająca się sytuacją pandemiczną. Inwestorzy wreszcie zaczęli przejmować się rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa. Ponadto pojawił się temat wprowadzenia ceł na towary importowane do USA z Europy, co również nie spodobało się rynkowym bykom. Czy to początek kolejnej fali spadkowej, a moze jedynie chwilowa korekta na rynku akcji?

  • Obawy od drugą falę pandemii wracają
  • Indeksy w USA zakończyły sesję pod kreską, Nasdaq przecenił się 2,19%, Dow Jones stracił 2,72%, a S&P500 zamknął się 2,59% niżej
  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX wskazuje na płaskie otwarcie
  • Wczoraj odnotowano ponad 170 tys. przypadków zarażeń koronawirusem

DAX traci ponad 3 proc

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować solidne spadki na rynku akcji w Europie, jak i USA. Niemiecki DAX zamknął się ponad 3% niżej. jednak pytanie co dalej? Czy to początek większej przeceny, a może chwilowa korekta? Spójrzmy na wykres niemieckiego indeksu.

Spoglądając na przedział czasowy – H4, kurs od dłuższego czasu znajduje się w tendencji wzrostowej. Aktualnie jako wsparcie może sprawdzić się linia poprowadzona po ostatnich dołkach, z kolei granicznym poziomem wydaje się dolne ograniczenie układu Overbalance przy 11760 pkt, gdzie kupujący pojawili się 15 czerwca. Dopóki poziom ten nie zostanie pokonany, aktualny ruch należy traktować jedynie jako korektę. Niemniej wybicie dołem, może prowadzić do przyspieszenia przeceny, dlatego też należy zachować ostrożność.

Niemeicki DAX w kanale wzrostowym
DAX przecenia się ponad 3%, interwał H4

 – Wczorajsze nastroje należały do najlepszych. Głównym powodem spadków na indeksach były doniesienia mówiące o tym, że Stany Zjednoczone chcą nałożyć taryfy celne na produkty z Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii na poziomie 3,1 mld USD, takie jak oliwa, oliwki, piwo czy gin. Trump ma również rozważać wprowadzenie większej taryfy na samoloty – komentują analitycy XTB

Rośnie liczba chorych na COVID-19

Inwestorzy wreszcie zaczęli przejmować się sytuacją pandemiczną. Kolejne rekordy w liczbie nowych przypadków koronawirusa, przełożyły się na spadki na rynku akcyjnym.  W Piątek liczba nowych zarażonych była rekordowo wysoka i wyniosła ponad 180 tys., a wczoraj było to ponad 170 tysięcy, co świadczy o tym, że wirus dalej się rozprzestrzenia i ciężko go powstrzymać.

Rośnie Liczba zachorowań na koronawirusa 25 czerwca 2020
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 25 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na czwartek 25 czerwca. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy dużej ilości danych makro. Rynek będzie się skupiał na informacjach dotyczących koronawirusa oraz ewentualnych ceł, które Stany Zjednoczone mogłyby nałożyć na Europę. Oprócz tego o 13:30 opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia EBC, a 14:30 publikowanych będzie szereg odczytów z USA.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here