Naga MarketsWojna handlowa pomiędzy USA i ChinamiZapowiada się kolejna ciekawa sesja handlowa. Zmienność na początku tygodnia zapewnił nam Donald Trump, który zaczął grozić kolejnymi cłami z kolei dziś czeka nas sporo publikacji makroekonomicznych. Poznamy szereg wskaźników z Europy jak i USA, poza tym Bank Kanady zdecyduje o poziomie stóp procentowych. Czy ostatnie dwa dni przeceny na rynku akcji to tylko chwilowe spadki, a może początek czegoś większego? Zapraszamy na poranny przegląd rynków.


Wojna handlowa ponownie psuje nastroje

Pierwsze dwa dni handlowe tego tygodnia były raczej ubogie w dane makroekonomiczne, większą zmienność na rynku zapewnił Donald Trump. Niemniej środowa sesja zapowiada się dość ciekawie, nawet jeśli prezydent USA nie wykaże się większa aktywnością. W godzinach nocnych poznaliśmy odczyty między innymi z Australii i Chin. Wskaźnik australijski PKB okazał się nieznacznie gorszy od oczekiwań przez co możemy obserwować spadki na dolarze AUD, z kolei nieco lepsze PMI z Chin prowadzą do niewielkiego odbicia na rynku akcji.

Donald Trump: Porozumienie handlowe z USA dopiero po wyborach w 2020 r.

Patrząc technicznie na inteks 500 największych spółek w USA, kurs dotarł do kluczowego poziomu wsparcia, gdzie pojawiła się reakcja kupujących. Poziom 3080 pkt wynika z dolnego ograniczenia układu Overbalance, czyli największe korekty na całym ruchu wzrostowym, trwającym od początku października tego roku. Zgodnie z metodologią, dopóki kurs utrzymuje się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa (pomimo ostatniej silnej wyprzedaży). Gdyby jednak nastroje uległy dalszemu pogorszeniu i wsparcie zostałoby pokonane, wtedy istnieje szansa na atak poziomu 3040 pkt.

Wykres $&P500
US500 interwał H4

Zobacz także: Trader21: WIG20, mWIG40 i sWIG80 – czy to już czas na kupno polskich akcji?

Partnerem porannych przeglądów jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kalendarz makroekonomiczny na środę 4 grudnia

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest obfity w publikacje. W środę poznamy wyniki wskaźnika PMI dla usług z państw europejskich, jak i Stanów Zjednoczonych. W przypadku Europy oczekiwania zakładają nieznacznie gorsze odczyty, bądź utrzymanie na dotychczasowym poziomie, dlatego też ewentualne pozytywne zaskoczenie może się przełożyć na poprawę nastrojów. W przypadku USA oczekuje się natomiast, że PMI dla sektora usług wypadnie na poziomie 51,6 pkt, wobec 50,6 poprzednio. Poza PMI, poznamy także raport ADP, który powinien być wskazówką dla piątkowych Payrollsów. Warto także zwrócić dziś uwagę na dolara kanadyjskiego. O godzinie 16:00 poznamy decyzję BoC w sprawie stóp procentowych, szanse na ich zmianę są raczej niewielkie, niemniej zmienność na dolarze CAD powinna być podwyższona.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na środę, źródło: investing


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here