Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiWczoraj światowe indeksy giełdowe otworzyły się wyraźnymi lukami spadkowymi po niedzielnych tweetach Donalda Trumpa, który zdecydował się na podwyższenie cła dla towarów importowanych z Chin. Zmienność jak na poniedziałek była na prawdę duża. O ile ruchy na rynku walutowym nie były spektakularne, to na indeksach giełdowych, czy chociażby ropie naftowej, zmienność była na prawdę wysoka. Czego spodziewać się po dzisiejszej sesji? Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na AUD/USD, złocie oraz indeksie Nasdaq i DAX. 


Wojna handlowa na pierwszym planie

Po gigantycznych lukach spadkowych, indeksy amerykańskie zaczęły odrabiać straty. Od godziny 15 do końca sesji, mogliśmy obserwować wyraźne wzrosty. Ale… No własnie, tuż przed godziną 23:00 wypłynęły kolejne informacje, które doprowadziły do nagłej przeceny na indeksach. Robert Lighthizer – przedstawiciel do spraw handlu USA powiedział, że już w piątek zostaną zwiększone taryfy dla Chin. Oficjalna informacja ma się pojawić już dziś. Munich skomentował, że rozmowy między USA i Chinami nie idą w dobrym kierunku. W przeciągu 2 minut amerykański Nasdaq spadł ponad 60 punktów! Jak widać po wczorajszej sesji, ciężko wyznaczyć scenariusze na kilka dni do przodu, ponieważ rynki są bardzo podatne na informacje dotyczące wojny handlowej na linii USA-Chiny. Z jednej strony jest zwiększa to ryzyko, a z drugiej daje okazję do tradingu, my spekulanci lubimy dużą zmienność. Sytuacja na Nasdaq nie uległa zmianie w średnim terminie. Aby mówić o większych spadkach rynek musiałby wybić dołem układ Overbalance.
Indeks Nasdaq 7 maja 2019

Decyzja RBA już za kilka chwil

Na moment pisania tego artykuły nie jest znana jeszcze decyzja RBA w sprawie stóp procentowych. Wczoraj pisałem, że analitycy opowiadają się za utrzymaniem, bądź obniżeniem ich poziomu. Sytuacja techniczna na parze AUD/USD w zasadzie nie uległa zmianie. Kluczowa jest strefa przy 0,7040.

Kurs doalra australijskiego AUD/USD 7 maja 2019

Komentarz z analizą kursu AUD/USD pojawi się również, kiedy poznamy już decyzję, wyznaczone zostaną również scenariusze dla dolara australijskiego.

1285$ kluczowym oporem na złocie

Na złocie mamy do czynienia z lokalną formacją podwójnego dna. Cena ponownie zbliża się do strefy oporowej przy 1285$j. Dopiero wyjście powyżej tego poziomu może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Wtedy też pierwszym celem dla kupujących będzie w pierwszej kolejności linia poprowadzona po ostatnich szczytach, a następnie równość z poprzednią korektę – 1309,5$.

Cena złota 7 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Nowe szczyty czy głębsza korekta na DAX?

Wczoraj po otwarciu wyraźną luką spadkową, niemiecki Dax wyraźnie tracił. Jednak chwilowa panika trwała tylko do godziny 12:00, po czym indeks ruszył mocno w górę. We wczorajszej analizie wspominałem o strefie oporowej przy 12 270 pkt, jednak nie było szansy, aby dołączyć się do spadków w godzinach porannych przy tym poziomie, spadki były jednostajne, bez większych korekt. Po południu poziom został wybity bez żadnej reakcji na wyraźnej fali wzrostowej. W średnim terminie, cały czas niewykluczona jest głębsza korekta spadkowa, a napięta sytuacja na linii USA – Chiny tylko temu sprzyja.

Indeks DAX 7 maja 2019

Pomimo wybicia poziomu 12 270, myślę, że będzie on istotny na dzisiejszej sesji. Po otwarciu luką spadkową, jak an razie strefa jest broniona, zejście poniżej, może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży.

Indeks DAX 7 maja 2019

Kalendarz makro na 7 maja

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem dla dolara australijskiego będzie decyzja w sprawie stóp procentowych, którą poznamy już za kilka minut. Komentarz odnośnie samej decyzji i reakcji kursu dolara australijskiego pojawi się około godziny 9:00. Jeżeli chodzi o inne odczyty makro, to zostały one przedstawione w poniższej tabeli.

Kalendarz makroekonomiczny 7 maja
Źródło: investing


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here