Naga MarketsWojna handlowa pomiędzy USA i ChinamiPrzed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Indeksy giełdowe próbowały korygować wczoraj ostatnie spadki, jednak w nocy kursy dynamicznie runęły w dół, pokrywając wypracowany przez cały dzień ruch w górę. A to wszytko za sprawą gorszych danych z Chin, a także doniesień w sprawie kolejnych ograniczeń, które mogą wykorzystać Chiny wobec USA w trwającej wojnie handlowej. Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na indeksie Nasdaq i DAX.


Zobacz także:  Elon Musk do pracowników: Tesla musi szybciej dostarczać samochody

Te artykuły również Cię zainteresują
Chiny odpowiadają USA

W nocy na rynek wypłynęła informacja, że Chiny mają gotowy plan ograniczenia sprzedaży metali ziem rzadkich do USA, jeśli będzie to konieczne. Jest to tylko stwierdzenie, bez podjęcia konkretnych kroków, niemniej indeksy giełdowe zareagowały dynamicznym ruchem w dół. Wczorajsza sesja przebiegała raczej pod kątem korekty, niemniej zaraz po wypłynięciu informacji, całe wzrosty zostały zniesione. Indeksy ponownie zmalały się na najniższych poziomach od początku miesiąca.

Spotkanie Donalda Trumpa z Xi Jinpingiem odbędzie się już w lipcu. Inwestorzy na pewno będą bacznie przyglądać się przebiegowi spotkania. Jednak były szef chińskiego banku centralnego mówi, że Pekin nie jest optymistycznie nastawiony do osiągnięcia przełomu na szczycie G20. Niemniej na pewno każde doniesienia w sprawie ewentualnego porozumienia, bądź jego braku, będą miały przełożenie na rynki.

Dodatkowo w nocy poznaliśmy dane z Chin. Były one gorsze od oczekiwań. Wskaźnik PMI dla przemysłu utrzymuje się poniżej poziomu 50 pkt, co cały czas wpływa negatywnie na ogólną sytuację i zwiastuje spowolnienie.

kalendarz makro nocne 31 maja 2019

NASDAQ kontynuuje spadki

Scenariusz spadkowy jest utrzymywany. Nasdaq po wykonaniu korekty ponownie znalazł się na najniższych poziomach w tym miesiącu. Wydaje się, że droga do większej przeceny jest otwarta. Dopiero ewentualne pozytywne informacje na temat porozumienia USA z Chinami, mogą doprowadzić do odbicia, na razie takich doniesień brakuje. Jeżeli chodzi o longi, to w mojej ocenie mają sens dopiero powyżej poziomu 7300 pkt. Oczywiście rozgrywanie shortów na samym dołku również nie jest mądre, trzeba zaczekać an wybicie 7200 pkt, retest i wtedy próbować dołączać do spadków.

Wykres Nasdaq 31 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX wyraźna luka spadkowa

Dax próbował korygować wczoraj ostatnie spadki. Można powiedzieć, że nawet mu się to chwilowo udało…  Jednak w nocy kurs otwiera się wyraźną luką spadkową, przez co ponownie jesteśmy na minimach. Szkoda tylko, że scenariusz o którym pisałem wczoraj wypełnił się dopiero w nocy, niemniej cierpliwi zostali wynagrodzeni. Generalnie dopóki cena znajduje się poniżej strefy przy 11 900 pkt, obowiązuje tendencja spadkowa.

Wykres DAX 31 maja 2019

Poziomy z wczoraj pozostają kluczowe. W czwartek oczekiwałem dojścia do strefy przy 11 920 pkt i dalszego ruchu w dół. Opór był testowany 3 razy i ostatecznie doszło do spadków na otwarciu dzisiejszej sesji. Co dalej? Dziś spodziewałbym się dalszych spadków bądź ewentualnego odbicia do strefy zaznaczonej na czerwono. Jej ewentualne pokonanie mogłoby doprowadzić do ponownego testu 11 920, a dopiero pokonanie tego poziomu do większych wzrostów. Sekwencja jest spadkowa, nastroje również są negatywne, dlatego bardziej prawdopodobny jest ruch w dół. Idealnym miejscem do dołączenia do spadków byłaby czerwona strefa zaznaczona na poniższym wykresie, pytanie tylko czy rynek wykona korektę, czy ruszy od razu w kierunku południowym.

Wykres DAX 31 maja 2019

Kalendarz makro na piątek 31 maja

kalendarz makro 31 maja 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here