Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiPrzed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu.  W nocy zmienność była niska, poznaliśmy jedynie dane z Japonii – inflacja CPI, która nie wpłynęła znacząco na kurs USD/JPY. Dziś po rynkach raczej nie spodziewałbym się większej zmienności z racji Wielkiego Piątku. Powiedziałem “raczej” ponieważ zdarza się, że w okresach mniejszej płynności, mogą pojawić się jakieś nagłe niespodziewane ruchy, niemniej większość giełd jest zamknięta, przez co handel powinien odbywać się spokojnie. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na rynku walutowym, który oczywiście jest otwarty.


AUD/USD w dalszym ciągu powyżej średniej 200 sesyjnej

Sytuacja na interwale D1 pozostaje bez zmian, spójrzmy dziś na niższy interwał czasowy – H1. Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) utrzymuje się w lokalnej tendencji wzrostowej. Wczoraj doszło do wyjścia poniżej dolnego ograniczenie układu Overbalance, jednak było to tylko chwilowe. Aktualnie generuje się sygnał popytowy. Układ zostanie zanegowany dopiero w momencie przebicia mierzenia 127,2%, wtedy też oczekiwałbym spadków. Jednak jak na razie wygląda na to, że zobaczymy kolejną próbą wzrostów, spodziewałbym się nawet ataku na ostatnie szczyty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara australijskiego

EUR/USD wraca do spadków

Kurs EUR/USD wybił podczas wczorajszej sesji wsparcie przy 1,1275. Silne spadki, jakie mogliśmy obserwować na sesji w czwartek, były spowodowane gorszymi danymi z Niemiec, a także strefy euro. Aktualnie kurs odbija od wsparcia przy 1,1230, jednak tendencja nadal jest spadkowa. Dopiero wyjście ceny powyżej 1,1275, byłoby sygnałem do odwrócenia tendencji.

Kurs dolara do euro

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD zbliża się do średniej SMA 200

Kurs funta do dolara testuje istotne wsparcie, mowa tutaj o strefie przy 1,2980, która niemal pokrywa się z średnią 200 sesyjną. Przełamanie poziomu może wygenerować silny sygnał spadkowy, jednak osobiście jestem bardziej nastawiony na reakcję popytową i wzrosty w kierunku linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Niemniej biorę pod uwagę dwa scenariusze, na pewno znajdujemy się na GBP/USD w istotnym miejscu.

Kurs dolara do funta

Kalendarz makro na 19 kwietnia

Jak widać w kalendarzu, w większość państw mamy dziś święto, co powinno przekładać się na mniejszą zmienność. Rynek walutowy jest oczywiście otwarty, a główne indeksy giełdowe zamknięte. Jedyne odczyty, które mogą mieć jakiś wpływ na rynek, to dane z USA odnośnie rynku nieruchomości o godzinie 14:30.

kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here