Naga MarketsDziś przedstawiciel rządu UK, Robert Jenrick daje nadzieję w dalszej walce Wielkiej Brytanii z Unią Europejską na zawarcie poprawnego porozumienia. Podaje on dziś, że Wielka Brytania ma nadzieję na zawarcie w najbliższych dniach umowy handlowej z Unią Europejską – jeśli UE wykaże się przy tym większą elastycznością. Przez dane rynek funta szterlinga oraz głównego indeksu UK100 może stać pod znakiem dużej zmienności.

  • UK ma nadzieję na finalizację umowy z UE w ciągu najbliższych dni
  • Kurs funta szterlinga jest podatny w tym okresie na dużą zmienność
  • Joe Biden chce, aby umowa handlowa z Brexitem została dopięta i że brytyjski premier Boris Johnson zgadza się na jej warunki.

Czy UK w końcu dopnie umowę z Unią Europejską?

kolejny dzień i kolejne dane: na początku tego tygodnia donoszono, że negocjacje między Londynem a Brukselą “nie przebiegają dobrze”, ale obie strony nadal miały nadzieję na osiągnięcie porozumienia do piątku. Teraz brytyjski przedstawiciel rządu, Robert Jenrick powiedział dziś za rana, że Wielka Brytania ma nadzieję na zawarcie w najbliższych dniach umowy handlowej z Unią Europejską.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Tymczasem irlandzki premier Micheal Martin jest zdania, że wybrany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Biden chce, aby umowa handlowa z Brexitem została zapewniona jak najszybciej i że premier Boris Johnson zgadza się na jej warunki. Według mediów Biden “jest bardzo zaangażowany w porozumienie“. Zwłaszcza w odniesieniu do Brexitu, oczywiście opowiedziałby się za porozumieniem między Unią Europejską a Wielką Brytanią.

wykres Kurs futna - GBPUSD H1 12.11.2020
Kurs futna – GBPUSD H1 12.11.2020

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 12 listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 12 listopada. Dziś o poranku kluczowa była publikacja danych z Wielkiej Brytanii, PKB Zjednoczonego Królestwa, które były zgodne z oczekiwaniami banku centralnego.

Gubernator Banku Anglii komentując dane dziś powiedział, że choć Wielka Brytania doświadczyła “ożywienia”, to jednak jest ono “bardzo nierówne”, a w porównaniu do danych sprzed pandemii koronawirusowej pozostaje jeszcze duża luka. Zapytany o szczepionkę koronawirusową firmy Pfizer, gubernator opisał tę wiadomość jako “zachęcającą dla biznesu i gospodarki”.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here