Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiPrzed kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. W nocy zmienność poza godziną 3:00, kiedy były publikowane dane, utrzymywała się raczej na niskim poziomie.Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na USD/JPY, EUR/USD, złocie oraz indeksie DAX. Czego spodziewać się na środowej sesji?


Nocne dane makro

W nocy poznaliśmy dane z Chin i Nowej Zelandii. Wskaźnik PMI dla przemysłu w Chinach okazał się być gorszy do oczekiwań analityków, a także gorszy niż miesiąc wcześniej. Wynik wyniósł 50,1, co oznacza, że bardzo niebezpiecznie zbliżamy się do granicznego 50, zejście poniżej oznaczałby już spowolnienie. Wskaźnik dla usług wypadł również poniżej prognoz. W przypadku Nowej Zelandii, odczyt zaufania,mimo, że miał ujemną wartość, był lepszy od oczekiwań.

kalendarz makroekonomiczny

USD/JPY – szansa na wybicie dołem?

Na USD/JPY należy brać pod uwagę poziom 111,40, który był już dwukrotnie broniony. Kolejne zejście może doprowadzić już do wybicia. Wtedy też oczekiwałbym spadku w kierunku 110,90, gdzie wypada kolejne istotne wsparcie. Jeżeli jednak układ 1:1 byłby broniony, to celem dla kupujących pozostają ostatnie maksima.

Kurs dolara do jena

EUR/USD – dociera do 1,1190

Kurs EUR/USD zgodnie z wczorajszą analizą, dociera do strefy przy 1,1190. Jeśli cena zdoła go dziś pokonać, to korekta wzrostowa może przyspieszyć. Jednak w przypadku pojawienia się tutaj sygnałów podażowych, jest to również dobre miejsce do pozycji krótkich. Znajdujemy się więc w kluczowym miejscu, które może nadać kierunek nawet na najbliższych kilka sesji.

Kurs euro do dolara

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Złoto broni wsparcia

Złoto utrzymuje się powyżej kluczowego wsparcia. Z perspektywy interwału H1 należy wziąć pod uwagę poziom 1279,40$, który był broniony na wczorajszej sesji amerykańskiej. Wydaje się, że buduje się lokalna sekwencja wzrostowa, która zostanie potwierdzona w momencie wybicia szczytów z 26 kwietnia. O pozycjach krótkich myślałbym dopiero, jeśli kurs wróciłbym poniżej 1275$.

złoto gold

Niemiecki DAX broni strefy oporowej

Niemiecki Dax po raz kolejny broni strefy oporowej przy poziomie 12 370 pkt. Rynek próbował wczoraj rosnąc, jednak po wyjściu na lokalne maksima, cena bardzo szybko zawróciła, co potwierdza istotność strefy oporowej. Scenariusze w zasadzie pozostają bez zmian. Cały czas istnieje szansa na korektę spadkową, jednak rynek musiałby wybić poziom 12206 dołem. Ewentualne pokonanie stefy zaznaczonej na fioletowo, zaneguje scenariusz korekcyjny i otworzy drogę do dalszych wzrostów.

Indeks DAX

Intrady, utrzymywana jest tendencja wzrostowa. Wczoraj rynek po raz kolejny wykonał korektę 1:1, o której pisałem we wczorajszej analizie. Większe spadki mogą się pojawić dopiero po wybiciu poziomu 12 296 pkt dołem. Wtedy też byłaby szansa na ruch w kierunku 12 206 pkt.

Indeks DAX

Kalendarz makro na 30 kwietnia

Dzisiejszy kalendarz zawiera sporo danych makro, które mogą przyczynić się do podwyższonej zmienności na rynku. We wtorek, podczas sesji europejskiej poznamy sporo odczytów z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii czy całej strefy euro. Najważniejsze będą wskaźniki PKB, poznamy także stopę bezrobocia dla Niemiec i strefy euro. Po południu, o 14:30 publikowany będzie wskaźnik PKB dla Kanady, a w późniejszych godzinach poznamy jeszcze odczyty ze Stanów Zjednoczonych. Inwestorzy nie powinni na pewno narzekać na brak zmienności w dniu dzisiejszym, na rynku powinno pojawić się sporo okazji.

Kalendarz makroekonomicznytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here