Naga Marketsdolar amerykańskiWczorajsza sesja w USA zakończyła się pod kreską, najmocniej tracił Nasdaq, który przecenił się 0,6%. Na rynku azjatyckim również możemy obserwować spadki największe spadki notuje indeks australijski, który osunął się o 0,8%. Jeśli chodzi o dzisiejszą sesję, zapowiada się ona wyjątkowo ciekawie. Poznamy bowiem decyzję dwóch banków Centralnych. O godzinie 15:00 będzie to Bank Kanady, a o 19:00 FOMC. Z tego też względu zmienność na parach z dolarem amerykańskim, jak i kanadyjskim powinna być dziś podwyższona. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na USDCAD i indeksie DAX.


  • Przed nami decyzja FOMC i BoC
  • Wybory w Wielkiej Brytanii odbędą się 12 grudnia (czwartek)
  • Amerykańskie indeksy cofają ze szczytów
  • Dax koryguje ostatnie wzrosty

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara kanadyjskiego przed BoC i FOMC

Wczoraj na parze walutowej USDCAD doszło do wyraźnego odbicia po osiągnięciu 3 – miesięcznych minimów. Aktualnie notowania znajdują się na wysokości oporu, który wynika z zasięgu największej korekty na całym swingu spadkowym. Jeżeli w okolicach poziomu 1,3100 pojawi się sygnał spadkowy, istnieje szansa na rozpoczęcie kolejnego impulsu w kierunku południowym, wtedy też w zasięgu będą tegoroczne minima przy 1,3020. Z dgurigj strony, zanegowanie układu 1:1, powinno doprowadzić do ruchu w kierunku strefy oporowej przy 1,3140, a jej pokonanie do zmiany tendencji na wzrostową.

Wykres USDCAD
USDCAD interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX cofa z tegorocznych maksimów

W poniedziałek mogliśmy obserwować dalsze wzrosty na niemieckim indeksie giełdowym DAX, jednak wczorajsza sesja przyniosła nieznaczne cofnięcie. Na poniższym wykresie wyraźnie widać, że dynamika spadała, co niesie za sobą ryzyko korekty. Rynek wrócił poniżej mierzenia 161,8% ostatniej fali spadkowej i tak długo jak znajduje się pod poziomem 12906 bardziej prawdopodobna wydaje się korekta. Kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu 1:1. DOpóki nie zostanie ono wybite, cały czas mówimy o trendzie wzrostowym.

Wykres Daxa
DAX interwał H1

Zobacz także: Tesla mocno w górę, spółka rośnie ponad 30% w zaledwie kilka sesji

Kalendarz makro na środę 30 października

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na środę, źródło: investing.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here