Naga MarketsKursy walut. Dolar kanadyjski na 3-letnich maksimach. USD czeka na dane o inflacjiKurs dolara stracił na wartości w stosunku do walut głównych eksporterów surowców, które cieszyły się wsparciem w postaci oczekiwań na dalszy wzrost cen ropy, miedzi, stali i innych metali. We wtorkowy poranek rynek walutowy przesuwa się dosyć płasko, a indeks dolara konsoliduje w okolicach 90,2 pkt., po poniedziałkowym teście najniższych poziomów od końca lutego.

  • 11 maja 2021 roku do dolara najsilniej zyskują waluty Antypodów: AUD oraz NZD
  • USD konsoliduje na wysokości 2-miesięcznych minimów, a poranna zmienność na rynku Forex pozostaje ograniczona
  • Słabszy od dolara w gronie walut G8 jest jedynie japoński jen

Kursy walut. Waluty towarowe CAD, AUD i NZD na prowadzeniu

Inwestorzy z niecierpliwością oczekują na publikację danych o cenach konsumpcyjnych w USA w środę. Pozwolą one ocenić czy presja inflacyjna narasta, co mogłoby podnieść rentowność obligacji skarbowych i spowolnić spadek wartości dolara, twierdzą niektórzy ekonomiści.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obligacje skarbowe i kurs dolara wahają się w przód i w tył, ponieważ inwestorzy dostosowują swoje oczekiwania co do przyszłych ruchów Rezerwy Federalnej (Fed) oraz momentu, w którym zacznie ona zmniejszać zakupy obligacji i podnosić stopy procentowe, w miarę jak gospodarka USA nabiera rozpędu.

Wielu przedstawicieli Fed w tym tygodniu prawdopodobnie pozostawi inwestorom sporo do rozważenia, próbując przewidzieć w jaki sposób decydenci zareagują na zmniejszające się ryzyko związane z koronawirusem w niektórych głównych gospodarkach.

– W tej chwili najłatwiejszą transakcją reflacyjną jest obserwowanie cen towarów i kupowanie walut towarowych. Rynki mają wątpliwości co do łagodnego spojrzenia Fed na inflację, ale niepewność co do polityki utrzymuje niektóre pary walutowe w ciasnym zakresie – powiedział Yukio Ishizuki, strateg walutowy w Daiwa Securities.

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek. Źródło: Tradingview.com

W stosunku do dolara kanadyjskiego, dolar amerykański handlowany był na poziomie 1,2097, blisko swojego najsłabszego poziomu od ponad trzech lat.

Dolar australijski wzrósł do 0,7836 dol., blisko 11-tygodniowego maksimum. Po drugiej stronie Morza Tasmana dolar nowozelandzki był notowany na poziomie 0,7267 dol., który jest bliski najsilniejszego poziomu od końca lutego.

Wielu inwestorów oczekuje, że popyt na towary wzrośnie, ponieważ szczepienia przeciwko koronawirusowi pozwolą kolejnym krajom na wznowienie normalnej działalności gospodarczej. Ponadto, ograniczenia w podaży niektórych towarów sugerują, że ceny mogą pozostać na wysokim poziomie przez dłuższy czas, co sprawiło, że waluty towarowe osiągają najlepsze wyniki w stosunku do dolara jak dotąd w tym roku.

invest

Inwestorzy koncentrują się również na tym, jak rynek pracy w USA wpłynie na inflację w największej gospodarce świata, ale rozczarowujący raport NFP z zeszłego tygodnia sprawił, że kurs dolara zachowuje się niejednoznacznie w stosunku do innych walut.

Funt brytyjski osiągnął poziom 1,4130 dol., bliski najwyższego od 25 lutego: inwestorzy cieszą się z postępów Wielkiej Brytanii w ponownym otwarciu gospodarki. Euro wzrosło do 1,2137 dol.

Wall Street: S&P 500 i Nasdaq nadal w dół

Na rynku akcyjnym kontynuowana jest wyprzedaż, gdzie indeks S&P 500 tracił ponad 1%, a technologiczny Nasdaq 100 oddawał 0,4% i testował najniższe poziomy od początku kwietnia (13 175,9 pkt.).

Jim McCafferty, szef działu badań rynku akcji w Azji w Nomurze, powiedział, że presja na sektor technologiczny w związku z tym, że rządy starają się ograniczyć wpływy technologii i znaleźć gotówkę na pokrycie rachunków za wydatki stymulacyjne, jest kolejnym czynnikiem wpływającym na rynek.

-Płacenie ceny pandemii sprowadzi się do tych, którzy są najlepiej ustawieni, aby pozwolić sobie na zapłacenie ceny, a big tech to bogaci korporacyjni obywatele świata – to właśnie tam, jak sądzę, rządy będą próbowały obciążyć kosztami tej pandemii”

Na rynkach walutowych spekulacje, że rosnąca presja cenowa spowoduje erozję wartości dolara, utrzymywały amerykańską walutę w pobliżu 2-miesięcznego minimum. Do początku wtorku indeks dolara, który mierzy wartość zielonego dolara w stosunku do sześciu głównych walut, zmniejszył straty i wyniósł 90,224.

Słabnący dolar pomógł funtowi szterlingowi wzrosnąć do 1,412 dol., najwyższego poziomu od 25 lutego, pomimo tego, że przywódczyni Szkocji powiedziała, że kolejne referendum w sprawie niepodległości jest nieuniknione po spektakularnym zwycięstwie jej partii w wyborach.

Ceny ropy naftowej oddały wcześniejsze zyski, ponieważ obawy, że rosnąca liczba przypadków COVID-19 w Azji zmniejszy popyt, przeważyły nad oczekiwaniami, że główny rurociąg paliwowy w USA może zostać ponownie uruchomiony w ciągu tygodnia po ataku cybernetycznym.

Kontrakt terminowy na olej opałowy w USA, który odzwierciedla ceny paliwa lotniczego i oleju napędowego, wyniósł 2,0074 za galon. Amerykańska ropa naftowa spadła o 0,68% do 64,48 dolarów za baryłkę. Brent crude spadła do 67,83 dolarów za baryłkę. Złoto nieznacznie wzrosło, a na rynku spot handlowane było po 1836,53 dolarów za uncję.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest blik | biomed lublin kurs akcji | notowania dolara online | ropa prognozy | kurs złoty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here