Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówUbiegły tydzień dostarczył dalszych wzrostów na rynku akcji, na szczególną uwagę zasługują indeksy w USA, gdzie po raz kolejny doszło do wybicia najwyższych poziomów w historii. Początek nowego tygodnia powinien być raczej spokojny, dziś nie poznamy żadnych kluczowy danych makroekonomicznych. Dlatego też większa zmienność może pojawić się w drugiej połowie tygodnia, z ważniejszych wydarzeń należy wspomnieć o “minutes” czyliż zapiskach z ostatniego posiedzenia Fed i EBC


Wall Street ponownie najwyżej w historii

Pomimo, że w piątek poznaliśmy rozczarowujące dane odnośnie produkcji przemysłowej ze Stanów Zjednoczonych, to amerykańskie indeksy zakończyły tydzień na historycznych maksimach. Rynek w ostanim czasi enie wykazuje większej reakcji na dane makro. Uwaga inwestorów skupiona jest wokół toczącej się wojny handlowej między dwiema największymi światowymi gospodarkami. W ostanim czasi enapływają do ans jednak bardzo pzoytywne komentarz, dlatego też istnieje spora szansa, zę zaplanowane na 15 grudnia nowe opłaty celne nie wejdą w życie. Na najbliższym spotkaniu Trumpa z Xi ma bowiem dojść do podpisania fazy pierwszej umowy handlowej.

Nasdaq wykres
Nasdaq interwał D1

Zobacz także: Indeksy w USA na historycznych szczytach, czas na Europę?

Te dobre doniesienia doprowadziły do wybicia nowych historycznych maksimów na indeksach w USA. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja na technologicznym indeksie Nasdaq. Po wybiciu kluczowej strefy oporu przy 8040 pkt, poziom należy traktować jako wsparcie, dopóki notowania znajdują się powyżej, nie ma mowy o większych spadkach. Jeżeli chodzi natomiast o opory, najbliższy znajduje się już przy 8330 pkt. Poziom ten wynika z mierzenia 127,2% ostatniej korekty oraz równości z poprzednią falą wzrostową. Jeżeli opór ten zostałby pokonany, możliwe będą wzrosty nawet w kierunku mierzenia zewnętrznego 161,8% czyli 8560 pkt.

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz na poniedziałek 18 listopada

Podczas pierwszej sesji w tym tygodniu raczej nie poznamy żadnych kluczowych odczytów makro, co powinno przełożyć się raczej na niższą zmienność. Warto jednak zwrócić uwagę na przemówienia bankierów centralnych z EBC, FOMC oraz RBA.

Kalendarz makroekonomiczny na 18 listopada 2019 r
Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here