Naga MarketsPoranny przegląd rynków: W którą stronę wybije EUR/USD? Szereg odczytów makro w środę
Kurs euro do dolara

Na początku tygodnia nie poznaliśmy ważniejszych danych makro, dziś czeka nas jednak sporo publikacji, dlatego też inwestorzy nie powinni narzekać na brak zmienności. Oczywiście na rynek wciąż mają wpływ informacje dotyczące koronawirusa, jednak dziś rynki powinny się skupić na publikacjach indeksów PMI, ISM, a także raportu ADP, który pokaże oczekiwania przed jutrzejszym NFP z USA. CO dalej z kursem euro do dolara, czy główna para walutowa wybije się z ruchu bocznego?

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję wyżej, Dow Jones dodał 0,85%, Nasdaq zyskał 1,87%, a S&P500 zamknął się 1,54% wyżej
  • Indeksy giełdowe w Azji również radzą sobie całkiem nieźle, S&PASX200 rośnie 0,5%, KOSPI zyskuje 0,55%, umacniają się też indeksy w Chinach, z kolei Nikkei traci 0,45%
  • Kontrakt na indeks giełdowy DAX notowany są nieznacznie powyżej wczorajszego zamknięcia
  • Liczba nowych zachorowań na COVID-19 rośnie, wczoraj odnotowano ponad 170 tys nowych przypadków zarażeń

Kurs euro do dolara w lokalnej konsolidacji

Kurs głównej pary walutowej – EUR/USD porusza się ostatnio w ruchu bocznym. Notowania mają coraz mniej miejsca, dlatego w najbliższym czasie powinniśmy zobaczyć wybicie. być może dzisiejsze bądź jutrzejsze dane będą katalizatorem, który pomoże w określeniu tendencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kluczowy wsparciem pozostaje strefa przy 1,1170, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1 poparte mierzeniem 38,2% Fibonacciego. Z kolei najbliższy opór powinna stanowić linia poprowadzona po ostatnich szczytach, a następnie poziom 1,1345, gdzie wypadają ostatnie reakcje cenowe.

Wykres EUR/USD
EUR/USD w lokalnym ruchu bocznym

 – Uwaga inwestorów zwrócona jest głównie jednak na danych z amerykańskiego rynku pracy, w czwartek poznamy aktualną stopę bezrobocia. Nawet w przypadku odczytu lepszego od oczekiwań nie należy zapominać o tym, że sytuacja związana z COVID-19 w USA nadal nie jest opanowana a nowych zachorowań stale przybywa komentują analitycy mForex

Liczba zachorowań wciąż rośnie

Pomimo, że na wykresie przedstawiającym liczbę nowych zachorowań w ujęciu dziennym możemy obserwować trend wzrostowy, rynki ponownie ignorują ten fakt. Wczoraj indeksy w USA zakończyły sesję na wyższych poziomach zamykając miesiąc w dobrych nastrojach.

Sytuacja pandemiczna wciąż jest poważna, trochę niezrozumiały jest panujący w USA optymizm, gdzie w ostatnich dniach liczba nowych chorych jest najwyższa od czasu wybuchu pandemii. Na poniższym wykresie wciąż widać tendencję zwyżkującą, dlatego też temat wirusa pozostanie z nami z pewnością jeszcze dłuższy czas. Ewentualne spadki czy też korekta na rynku akcyjnym będzie wtedy tłumaczona wzrostami obaw o kolejną falę koronawirusa.

Liczba nowych przypadków COVID-19
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 1 lipca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na środę 1 lipca. Podczas dzisiejszej sesji poznamy kilka kluczowych danych makro. Na sesji europejskiej publikowane będą wskaźniki PMI dla największych gospodarek, z kolei po południu inwestorzy będą się skupiać na raporcie ADP z USA oraz wskaźnikach ISM za czerwiec. Ponadto o 16:30 opublikowane zostaną zapasy ropy naftowej.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here