Naga MarketsPiątek, 29 grudnia to ostatnia sesja 2017 roku. W związku z przygotowaniami do Sylwestra niektóre parkiety zamykają się dziś nieco wcześniej niż zazwyczaj. Nie dotyczy to oczywiście kryptowalut, które jak zwykle przyciągają uwagę milionów. 


Zmienność na rynkach w ostatnich tygodniach tego roku nie imponuje. Mierzona w pipsach na EURUSD od siedmiu dni zniżkuje, z chlubnym wyjątkiem 28 grudnia:Piątki zazwyczaj nie należą również do najbardziej zmiennych dni sesyjnych, więc wiele wskazuje na to, że handel w trakcie kolejnych godzin może być… nudny. Warto zatem rozważyć wcześniejsze wyłączenie platformy i spędzenie tego czasu z rodziną, znajomymi czy… portalem Comparic 😉

Koreańczycy wierzą w Bitcoina

Pomimo coraz częstszych ataków południowokoreańskich władz na rynek kryptowalut, młodzi Koreańczycy nie zamierzają porzucić tego wciąż młodego rynku. Dziennikarze Reuters w jednym z artykułów przytaczają przykład Cryptofactor – firmy, którą stworzył 23-letni Eoh Kyong-hoon. Jak sam przyznaje nie chce być już nauczycielem matematyki a swoją przyszłość wiąże właśnie z kryptowalutami.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Poziom bezrobocia wśród młodych Koreańczyków jest trzykrotnie wyższy niż wynosi ogólnokrajowy wskaźnik. Kryptowaluty, które notują niejednokrotnie kilkusetprocentowe stopy wzrostu są jedną z ciekawszych alternatyw dla osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy. W samym tylko 2017 roku Bitcoin odnotował wzrost o ponad 1900% by pod koniec grudnia skorygować o nieco ponad 25%:

Wciąż czekamy na dalsze spadki BTCUSD. Test okolic ekspansji 61,8 stworzyłby lokalną formację podwójnego dna

Gdzie handel kończy się wcześniej?

Dzisiejsza sesja skrócona została na brytyjskim LSE – tamtejszy parkiet działać będzie jedynie do godziny 13:30. Handel będzie również ograniczony w Nowy Rok. Pierwszego stycznia zamknięte będą parkiety w:

 • Kanadzie
 • Francji
 • Włoszech
 • Japonii
 • Nowej Zelandii
 • Rosji
 • Hiszpanii
 • Szwajcarii
 • Wielkiej Brytanii
 • Stanach Zjednoczonych
 • Niemczech
 • oraz Polsce.

Również wtorek 2 stycznia będzie dniem wyjątkowym – zamknięte pozostaną giełdy w Japonii, Nowej Zelandii, Rosji, Szwajcarii oraz warszawskie GPW.

Kalendarz makroekonomiczny na piątek, 29 grudnia

Piątkowy kalendarz nie niesie ze sobą wielu ważnych z punktu widzenia inwestora publikacji makroekonomicznych. Przedpołudnie na rynkach powinno upłynąć w spokojnym tonie. Większą aktywność mogą wywołać wstępne wyliczenia niemieckiej inflacji – ta podana zostanie do wiadomości już o godzinie 14:00. Dzień (a nawet rok!) na rynkach symbolicznie zakończy publikacja liczby aktywnych wież wiertniczych w Stanach Zjednoczonych.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here