Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Uwaga skupiona na danych z rynku pracy w USA, co z kursem dolara?
Kurs dolara USD

Przed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Inwestorzy będą ze szczególną uwagą przyglądać się danym z amerykańskiego rynku pracy. Oczekiwania są spore, środowy raport ADP zawiesił wysoko poprzeczkę, dlatego dziś po godzinie 14:30 powinniśmy zobaczyć większą zmienność. Co dalej z kursem euro do dolara ?Zapraszamy na poranny przegląd.

  • Nastroje na rynku akcji pozostają bardzo dobre
  • Przed nami ważne dane z amerykańskiego rynku pracy
  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX wskazuje na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, czeka nas luka an ponad 150 punktów
  • Kurs euro do dolara wybija powyżej 1,13 USD
  • Liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wciąż rośnie, wczoraj przybyło ponad 129 tysięcy chorych, co jest nowym rekordem od czasu wybuchu pandemii

Kurs euro w górę po decyzji EBC

W tym tygodniu możemy obserwować całkowity odpływ kapitału od dolara amerykańskiego, który wyraźnie traci do głównych walut, w tym także do euro. Para walutowa EUR/USD rośnie nieprzerwanie od 10 sesji! Wczorajsze wzrosty dodatkowo przyspieszyły po decyzji EBC, który zdecydował się na zwiększenie pomocowego programu zakupu aktywów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc technicznie na wykres, realizuje się scenariusz, o którym wspominaliśmy w poprzednich analizach. Za ruchem w górę przemawiało pokonanie oporu przy 1,10 USD, a także wybicie górą linii szyi formacji oRGR. Wczoraj doszło także do wybicia górą współczynnika 78,6%, a aktualnie notowania zbliżają się do kolejnego zniesienia Fibo – 88,6%. Gdyby z jakiś powodów pojawiła się korekta, kluczową podporę dla kupujących powinno stanowić dolne ograniczenie układu 1:1.

Wykres EUR/USD
EUR/USD kontynuuje zwyżkę

Zobacz także: DAX utrzymuje lokalne dołki, zakres 12.820 poziomem docelowym dnia

Inwestorzy nie boją się wirusa

Pomimo, że z każdym kolejnym dniem rośnie średnia liczba nowych przypadków zarażeń koronawirusem, na rynku akcji panuje wyraźna znieczulica. Na pewno nie ma mowy o stabilizacji, o której mówiło się w jeszcze w ubiegłym miesiącu. Przed weekendem mogliśmy obserwować nowe rekordy w liczbie odnotowanych dziennych przypadków zachorowań na koronawirusa, a w po dwóch dniach korekty, ponownie możemy obserwować przyrost. Wczoraj wirusa wykryto u ponad 129 tys. osób na świecie, co jest nowycm niechlubnym rekordem.

nowy rekord w liczbie przypadków wiursa
źródło: www.worldometers.info

Należy więc jasno powiedzieć, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest poważna. Niemniej wygląda na to, że inwestorzy przyzwyczaili się do obecnego stanu rzeczy i wyraźnie ignorują możliwość wystąpienia kolejnej fali pandemii. Rynek liczy na szybkie odmrażanie gospodarek i wyjście z recesji. Wydaje się, że nie jest to do końca racjonalne podejście, niemniej jak dobrze wiemy rynki nie są racjonalne.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 5 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 4 czerwca. Dziś inwestorzy będą się przyglądać przede wszystkim posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, który podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych (13:45). Ważna powinna być też konferencja, która rozpocznie się o 14:30. O tej samej porze publikowane będą cotygodniowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

invest
Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here