Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Uwaga skupiona na danych z rynku pracy w USA, co z kursem dolara?
Kurs dolara USD

Przed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Inwestorzy będą ze szczególną uwagą przyglądać się danym z amerykańskiego rynku pracy. Oczekiwania są spore, środowy raport ADP zawiesił wysoko poprzeczkę, dlatego dziś po godzinie 14:30 powinniśmy zobaczyć większą zmienność. Co dalej z kursem euro do dolara ?Zapraszamy na poranny przegląd.

  • Nastroje na rynku akcji pozostają bardzo dobre
  • Przed nami ważne dane z amerykańskiego rynku pracy
  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX wskazuje na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, czeka nas luka an ponad 150 punktów
  • Kurs euro do dolara wybija powyżej 1,13 USD
  • Liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wciąż rośnie, wczoraj przybyło ponad 129 tysięcy chorych, co jest nowym rekordem od czasu wybuchu pandemii

Kurs euro w górę po decyzji EBC

W tym tygodniu możemy obserwować całkowity odpływ kapitału od dolara amerykańskiego, który wyraźnie traci do głównych walut, w tym także do euro. Para walutowa EUR/USD rośnie nieprzerwanie od 10 sesji! Wczorajsze wzrosty dodatkowo przyspieszyły po decyzji EBC, który zdecydował się na zwiększenie pomocowego programu zakupu aktywów.

Patrząc technicznie na wykres, realizuje się scenariusz, o którym wspominaliśmy w poprzednich analizach. Za ruchem w górę przemawiało pokonanie oporu przy 1,10 USD, a także wybicie górą linii szyi formacji oRGR. Wczoraj doszło także do wybicia górą współczynnika 78,6%, a aktualnie notowania zbliżają się do kolejnego zniesienia Fibo – 88,6%. Gdyby z jakiś powodów pojawiła się korekta, kluczową podporę dla kupujących powinno stanowić dolne ograniczenie układu 1:1.

Wykres EUR/USD
EUR/USD kontynuuje zwyżkę

Zobacz także: DAX utrzymuje lokalne dołki, zakres 12.820 poziomem docelowym dnia

Inwestorzy nie boją się wirusa

Pomimo, że z każdym kolejnym dniem rośnie średnia liczba nowych przypadków zarażeń koronawirusem, na rynku akcji panuje wyraźna znieczulica. Na pewno nie ma mowy o stabilizacji, o której mówiło się w jeszcze w ubiegłym miesiącu. Przed weekendem mogliśmy obserwować nowe rekordy w liczbie odnotowanych dziennych przypadków zachorowań na koronawirusa, a w po dwóch dniach korekty, ponownie możemy obserwować przyrost. Wczoraj wirusa wykryto u ponad 129 tys. osób na świecie, co jest nowycm niechlubnym rekordem.

nowy rekord w liczbie przypadków wiursa
źródło: www.worldometers.info

Należy więc jasno powiedzieć, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest poważna. Niemniej wygląda na to, że inwestorzy przyzwyczaili się do obecnego stanu rzeczy i wyraźnie ignorują możliwość wystąpienia kolejnej fali pandemii. Rynek liczy na szybkie odmrażanie gospodarek i wyjście z recesji. Wydaje się, że nie jest to do końca racjonalne podejście, niemniej jak dobrze wiemy rynki nie są racjonalne.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 5 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 4 czerwca. Dziś inwestorzy będą się przyglądać przede wszystkim posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, który podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych (13:45). Ważna powinna być też konferencja, która rozpocznie się o 14:30. O tej samej porze publikowane będą cotygodniowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here