Naga MarketsPoniedziałek, 26 marca nie będzie najaktywniejszym dniem pod kątem liczby i wagi publikacji makroekonomicznych. Dzisiejszy kalendarz, choć nie należy do wyjątkowo pustych nie niesie ze sobą większej ilości, ważnych z punktu widzenia rynku, wiadomości. Analitycy bankowi zwracają uwagę na dolara kanadyjskiego, który pomimo rozwiązanej w ubiegłym tygodniu kwestii NAFTA ma ograniczone perspektywy wzrostu.


Rzut oka na rozkład stóp zwrotu w koszyku walut G8 pokazuje, że choć CAD nie jest liderem to jednak wciąż zyskuje wobec dolara. Zielono mienią się również NZDUSD oraz AUDUSD, pewną korektę dostrzegamy natomiast na USDJPY:

źródło: finviz.com

Dolar kanadyjski, zaliczany często do grupy tak zwanych walut surowcowych wrażliwy jest na sytuację na rynku ropy naftowej. A ta, jak na razie, nie zachwyca. WTI po fantastycznym tygodniu wzrostów testuje obecnie tegoroczne maksimum. Wiele jednak wskazuje na to, że obecne poziomy 66,50/00 skutecznie powstrzymają byki. Po silnych wzrostach w zeszłym tygodniu ropie przydałaby się spokojna korekta, która może sięgać okoli 64 dolarów za baryłkę:

USOIL dzięki TradingView

Gdy w minionym tygodniu administracja Donalda Trumpa poinformowała o porzuceniu pomysłu forsowania zapisu w którym na mocy North American Free Trade Agreement (NAFTA) wszystkie samochody produkowane w Kanadzie na eksport do Stanów miałyby posiadać przynajmniej 50% amerykańskich części dolar kanadyjski wyraźnie umocnił swoją pozycję.

Obawy związane z amerykańskim protekcjonizmem zmniejszyły się, lecz nie zniknęły całkowicie. CAD nadal narażone jest na możliwe, kolejne pomysły prezydenta USA co zdaniem większości analityków stanowi poważny czynnik ryzyka dla kanadyjskiej waluty.

W swoim dzisiejszym komentarzu walutowym analitycy Commerzbank przekonują, że obecna sytuacja może być traktowana jako cisza przed burzą Z takiego założenia wychodzą członkowie Bank of Canada, którzy zdaniem banku podejdą zdecydowanie ostrożniej do przyszłych prognoz wiedząc o protekcjonistycznych zapędach amerykańskiego prezydenta. Choć poziom inflacji zbliża się do punktu docelowego Banku, to BoC podejmie potrzebne kroki jedynie w momencie, gdy będzie pewny co do tego, że gospodarka Kanady uodporniła się na ryzyka zewnętrzne. Commerzbank w swojej publikacji ostrzega przed wiarą w długoterminowe wzrosty CAD i zwraca uwagę na poziom 1,2800 jako najbliższe, silne wsparcie na wykresie:

USDCAD dzięki TradingView

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek, 26 marca

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here