Naga MarketsZnaki dolara na tle zachodzącego słońcaNajważniejszym wydarzeniem środowej sesji będzie niezaprzeczalnie decyzja Banku Kanady (Bank of Canada, BoC) w sprawie stóp procentowych, którą rynek pozna o 16:00. Publikacja z całą pewnością może wpłynąć na kurs dolara kanadyjskiego (CAD), który we wtorek testował najniższe poziomy od połowy czerwca. W tym samym czasie większy kuzyn waluty Kanady, dolar amerykański osuwał się po teście 27-miesięcznych maksimów.


Festiwal PMI, dzień trzeci

Pierwsza środa tygodnia, to kolejny dzień publikacji PMI dla gospodarek europejskich. W godzinach od 09:00 do 10:00, inwestorzy poznają wyniki indeksu menedżerów zakupowych w sektorze usług między innymi z Niemiec, strefy euro oraz Wielkiej Brytanii. W momencie gdy przemysł na terenie Starego Kontynentu kurczy się kolejny miesiąc z rzędu, w zakresie branży usługowej analitycy spodziewają się utrzymania dobrej dynamiki.

W godzinach przedpołudniowych warto zwrócić również uwagę na wyniki sprzedaży detalicznej w strefie euro (za lipiec), której dynamika miesięczna według prognoz silnie skurczy się z poziomu 1,1% raportowanego w czerwcu do -0,6%, co z pewnością może negatywnie odbić się na euro. Indeks waluty testował na początku środowej sesji nowe tegoroczne minima po czym dynamiczniej odbijał.

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Bank Kanady nie zmieni stóp, inwestorzy obawiają się jednak niespodzianki

Według ogólnego konsensusu rynkowego BoC nie powinien podczas środowej decyzji monetarnej zmienić obecnego poziomu stóp procentowych. Prawdopodobieństwo niespodziewanej podwyżki wynosi zaledwie 5%, jednak wycena ewentualnego cięcia o 25 punktów bazowych przed końcem 2015 roku oscyluje w graniach 50%. Oznacza to, że rynek liczy na początek cyklu luzowania w wykonaniu kanadyjskiego banku centralnego.

Taki stan rzeczy pokrywałby się z zeszłotygodniowym raportem dotyczącym PKB za drugi kwartał. Chociaż główny odczyt wskazywał na silny wzrost dynamiki do +3,7% co było najlepszym wynikiem od ponad dwóch lat, to zdecydowana większość tego umocnienia wynikała z kondycji eksportu, którego dynamika rosła o ponad 13% (najwięcej od 2014 roku). Kurs dolara kanadyjskiego ostatecznie więc spadał i CAD pogłębiał minima w stosunku do USD.

W efekcie przed posiedzeniem Banku Kanady część analityków, w tym Giles Coghlan, stawia na cięcie stóp już we wrześniu lub co najmniej zapowiedź gołębich zmian polityki instytucji, które pozwolą na kontynuację sprzedaży kanadyjskiej waluty. Pozwoliłoby to na wybicie istotnego oporu na wysokości 1,334 CAD otwierając jednocześnie drogę w kierunku wyższych poziomów cenowych, między innymi szczytów z maja i czerwca na 1,3520.

USDCAD kurs CAD
Kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego może wybić 1,334 po BoC i dalej rosnąć. USDCAD D1

Kurs dolara australijskiego odbija drugi dzień z rzędu, pomagają dane

Chociaż w środowy poranek nie widać większej zmienności na rynku walutowym, to silniej od dołków starają się odbijać między innymi funt szterling oraz dolar australijski. Kurs AUD reaguje między innymi na nocne dane dotyczące kolejnej rewizji PKB za drugi kwartał bieżącego roku. Dynamika gospodarcza utrzymała się na poziomach 0,5% w ujęciu kwartalnym, a AUDUSD rośnie o 0,3%. Warto jednocześnie zaznaczyć, że we wtorek testował ponownie tegoroczne minima i odbicie rozpoczęło się w związku z silniejszą korektą dolara amerykańskiego.

Rzut oka na cały środowy kalendarz makroekonomiczny. Źródło: Investing.com
Rzut oka na cały środowy kalendarz makroekonomiczny. Źródło: Investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here