Naga MarketsNa początku europejskiej sesji dolar amerykański jest najsilniejszym walorem w koszyku walut G8 – co prawda zmienność do większości konkurentów nie należy do największych, to popularny greenback sygnalizuje swoją siłę kolejny dzień z rzędu. Najwyraźniej widać to wobec notowań dolara australijskiego oraz brytyjskiego funta.


Początek miesiąca z pogłębieniem minimów

Od strony technicznej na notowaniach AUD oraz GBP widać silniejszą deprecjację w trakcie ostatnich dni handlowych. Presję sprzedażową Aussie wzmacniały niekorzystne dane makroekonomiczne publikowane po 01:30 naszego czasu dotyczące nowych, prywatnych nakładów inwestycyjnych, których dynamika w IV kw. 2017 mocno rozminęła się z prognozami analityków (-0,2% vs 0,9% kw/kw).

W efekcie AUD traci do USD ponad 50 pipsów, a od szczytów z początku tygodnia osuwa się już o prawie 200 punktów. Czwartkowa sesja to wybicie dotychczasowych, lutowych dołków na 0,7759 i walka z kolejnym poziomem wsparcia wyznaczanym na 0,7730 przez minima z pierwszej połowy października:

AUD/USD D1

Jeżeli cena zamknie się pod obecną strefą (którą wzmacnia 38,2% Fibo) wtedy kolejna, istotna baza popytowa rysuje się dopiero na 0,7633. Ruchy spadkowe obserwowane są również wobec dolara nowozelandzkiego. AUD traci od początku dnia 0,43%, a wydarzenia makroekonomiczne zaplanowane na sesję amerykańską – w tym kolejny dzień zeznać prezesa FED – będą sprzyjały dalszemu pogłębianiu zmienności.

W trakcie środowego handlu wyraźnie tracił również popularny kabel. Co prawda czwartek przynosi wyhamowanie deprecjacji, to osunięcia sprzed kilkunastu godzin były jednymi z najsilniejszych w dopiero co zakończonym miesiącu. Wsparcie na wysokości 1,3760 nie wytrzymało, w efekcie czego marzec otwiera się pod oporem, co może sugerować wzmożoną presję podażową.

GBP/USD D1

Potencjalny zasięg deprecjacji to 1,3610 (maksima z przełomu 2017 i 2018). Odwróceniem scenariusza niedźwiedziego będzie powrót ceny nad nowy opór i ruch w kierunku 1,40.

Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO. Sprawdź ofertę brokera lub dowiedz się w jaki sposób handlując w STO możesz zdobyć iPhone X>>>

Uwaga na czwartkowy kalendarz makroekonomiczny – ważne dane z USA

Początek miesiąca oznacza publikację PMI według Markit – dla gospodarek europejskich informacje napływają od samego rana, najważniejsze pojawią się natomiast o 10:00 (strefa euro) i 10:30 (UK). Informacje o PMI amerykańskim zostaną opublikowane natomiast o 15:45 (Markit) oraz 16:00 (ISM). Oprócz tego popołudniowa część sesji obfituje w szereg istotnych danych z USA:

  • Zatrudnienie – wstępne wnioski o zasiłki dla bezrobotnych
  • Wskaźnik wydatków i przychodów gospodarstw domowych
  • Inflacja PCE
  • Wydatki w sektorze budowlanym

Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Po raz drugi przed Kongresem pojawi się również nowo powołany szef FED, Jerome Powell. Zdaniem ekspertów nie powinniśmy spodziewać się komentarzy wpływających na odwrócenie rajdu obligacji i akcji, które miało miejsce po wtorkowym przesłuchaniu. Pozytywna reakcja rynku miała miejsce w momencie gdy następca Yellen sugerował możliwość zmiany obecnej ścieżki stóp procentowych podczas marcowego posiedzenia – nie chciał jednak podawać „przedwczesnych ocen”.

Jak widać na załączonej powyżej grafice, sesja amerykańska rzeczywiście obfituje w szereg istotnych danych makroekonomicznych. Pozostaje jedynie zadać sobie pytanie czy dolar wyjdzie obronną ręką spod presji wzmożonej zmienności?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here