Naga MarketsZa nami posiedzenia czterech dużych banków centralnych, które zgodnie z zapowiedziami analityków nie przyniosły ani żadnych poważnych zmian w polityce pieniężnej, ani nie wywołały wyraźniejszej zmienności na rynku walutowym. Najsilniejszą reakcję przyniosło posiedzenie FOMC, a w piątkowy poranek USD nadal należy do najsłabszych walut wśród majorsów.


Gołębia podwyżka w wykonaniu FED i brak zmian w Europie

Chociaż w środę wieczorem FOMC podniosło stopy procentowe po raz czwarty w przeciągu ostatnich 12 miesięcy, to rynek wycenił podwyżkę jako „gołębią”. Ustępująca w lutym Janet Yellen nie przedstawiła żadnych szczegółów odnośnie przyszłej ścieżki polityki pieniężnej, a dot plot wypadał delikatnie gorzej niż wcześniejsze prognozy urzędników banku centralnego. Podsumowanie posiedzeń FOMC, SNB, BoE i EBC poniżej:

Tak jak wspomniano we wstępie reakcja większości walut na wyniki posiedzeń była raczej mocno ograniczona. Tracił głównie USD (w środowy wieczór), na którym tendencja spadkowa nadal się utrzymuje. Analizując jednodniową, relatywną siłę majorsów, dolar amerykański najgorzej radzi sobie wobec Antypodów i walut surowcowych tracąc wobec nich kolejno 0,60% (NZD), 0,30% (CAD) oraz 0,26% (AUD):

Źródło: finviz.com

AUD/USD wybija istotną strefę oporu

Dzięki korekcie rozpoczętej od wsparica 0,750, AUD/USD notuje w tym momencie piątą sesję wzrostową z rzędu i pokonuje lokalne wsparcie na wysokości 23,6% zniesienia Fibonaciego oraz 0.7640.

AUD/USD D1

Przed ceną jednak wkrótce kolejna przeszkoda zlokalizowana na wysokości 0.7700-0.7730, gdzie przebiega również linia trendu od tegorocznych minimów i 38,2% zniesienia Fibonacciego. W tym momencie rynek rozwija się na korzyść AUD, w układzie kilkumiesięcznym przeważa jednak trend spadkowy.

Dobre wyniki raportu Tankan – JPY bez większych zmian

Piątkowy kalendarz po dwóch dniach emocji związanych z bankowością centralną należy raczej do tych z kategorii „lekkich”. W nocy poznaliśmy jedynie dane dotyczące indeksu Tankan publikowanego przez Bank Japonii odnośnie sentymentu wśród dużych przedsiębiorstw i zakładów przemysłowych w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Ten prezentuje w tym momencie najdłuższy cykl, nieprzerwanej, wzrostowej dynamiki, dzięki czemu znalazł się na 11-letnich maksimach:

Źródło: BoJ

Pozytywne nastroje nie przełożyły się jednak najwyraźniej na japońskiego jena, który w nocy praktycznie w ogóle nie reagował na dane. W tym momencie USD/JPY zbliża się ponownie w kierunku 112.00 i 38,2% zniesienia Fibonacciego, gdzie nagromadzone może być więcej oczekujących zleceń kupna, należy więc zachować szczególną uwagę. Pokonanie poziomu otworzy natomiast drogę w kierunku kolejnej dużej figury na 111.00.

USD/JPY D1

Jeżeli chodzi o kalendarz makroekonomiczny to liczą się w nim tak naprawdę tylko 11:00 i europejski bilans handlowy oraz 14:30 i kanadyjska sprzedaż przemysłowa. Następnie europejscy traderzy mogą zacząć myśleć o upragnionym weekendzie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here