Naga MarketsPo raz kolejny w tym tygodniu sesja azjatycka nie przyniosła podwyższonej zmienności. Kurs dolara do jena japońskiego powoli wspina się na wyższe poziomy, a para walutowa AUD/USD pozostaje w konsolidacji. Po godzinie 8:00 za jednego dolara trzeba płacić 111,70$, a za jednego dolara australijskiego 0,7125$. Co przyniesie ostatnia sesja w tym tygodniu? Na jakie dane warto zwrócić uwagę? Zapraszam na poranny przegląd rynków.


Kurs dolara do jena podąża w kierunku 112,00

Kurs dolara do jena powoli wspina się na wyższe poziomy. W tym tygodniu zmienność na taj parze walutowej jest na prawdę bardzo mała. Właściwie jedyny większy ruch jaki mogliśmy obserwować w tym tygodniu, miał miejsce w poniedziałek, były to wzrosty na około 40 pipsów. Kolejne dni tego tygodnia przebiegały bardziej pod kątem konsolidacji, bądź mozolnych wzrostów. Niemniej cały czas oczekuję na tej parze walutowej ataku na ostatnie szczyty, czyli okolice poziomu 112,00, do którego już niewiele brakuje. Jeżeli zostałby on przebity, spodziewałbym się przyspieszenia wzrostów.

Kurs dolara do jena

Partnerem porannych przeglądów jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

AUD/USD w dalszym ciągu pozostaje w konsolidacji

Na wczorajszej sesji AUD/USD utrzymywał się na jednym poziomie. Dzisiejszy dzień rozpoczyna się od niewielkich wzrostów. Według mnie ruch ma szansę przyspieszyć dopiero w momencie pokonania linii poprowadzonej po ostatnich szczytach, byłoby to równoznaczne z pokonaniem 200 sesyjnej średniej kroczącej, wtedy też moglibyśmy zobaczyć bardziej dynamiczne ruchy. Scenariuszem alternatywnym jest przebicie strefy wsparcia przy 0,7040, dopiero wtedy widziałbym szansę na większe spadki. Być może dzisiejsze dane z USA pomogą w obraniu kierunku na tym rynku i do wybicia w jedną ze stron.

Kurs AUD/USD

W którą stronę wybije kurs euro do dolara?

W przypadku pary walutowej EUR/USD, po raz kolejny dotarliśmy do dolnego ograniczenia szerokiej konsolidacji, z jaką mamy do czynienia od kilkunastu miesięcy. Rynek ma wyraźny problem z zejściem poniżej 1,1200. Na interwale H1 kształtuje się własnie potencjalna formacja zmiany trendu – odwrócona głowa z ramionami. Myślę, że na dzisiejszej sesji powinniśmy brać pod uwagę dwa poziomy. Oporem jest 1,1250, a wsparciem 1,1210. Pokonanie jednej z wyznaczonych stref powinno doprowadzić do większego impulsu. Prawdopodobnie zmienność pojawi się dopiero na sesji amerykańskiej.

Kurs euro do dolara

Kalendarz makroekonomiczny na czwartek 4 kwietnia

Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy będą czekać na dane z amerykańskiego rynku pracy.  Oprócz danych z USA, poznamy także odczyty z kanady. Dlatego też na parach z USD i CAD zmienność powinna się zwiększyć. Sesja europejska powinna przebiegać raczej spokojnie, większy ruchy zobaczmy na sesji amerykańskiej.

Kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here