Naga MarketsStany Zjednoczone cieszą się długim weekendem w związku z obchodami Święta Dziękczynienia. W piątek nowojorska giełda otwarta będzie tylko do 13 czasu lokalnego, na światowych parkietach nadal może więc brakować zmienności. Dla Amerykanów dzisiejszy dzień związany jest natomiast z przedświątecznymi promocjami w sklepach (tzw. black friday).


Pary dolarowe na wysokości ciekawych poziomów wsparć i oporów

W momencie gdy amerykańscy traderzy cieszą się zasłużonym odpoczynkiem w gronie rodziny i najbliższych, USD nie może liczyć na wolne. Wybrane pary z popularnym greenbackiem zamykały się wczoraj na wysokości ważnych poziomów S/R, które mogą – przynajmniej potencjalnie – umożliwić otwarcie nowych pozycji.

Pierwszy przykład z brzegu to GBP/USD – para testowała wczoraj pułap 1.3340, gdzie wypadają maksima październikowe, będący jednocześnie górnym ograniczeniem konsolidacji (jej dolny zakres to 1.3050). Strefę podażową wzmacnia również zniesienie Fibonacciego, a piątkowe otwarcie pokazuje, że rynek jak na razie spadkowo reaguje na wspomnianą barierę. Dopóki jednak notowania nie opuszczą górą lub dołem przedziału trzystu pipsów (zaznaczonego na zielono), ciężko prognozować długoterminowy kierunek ruchów na kablu.

GBP/USD D1

Ciekawy sygnał do potencjalnej sprzedaży wysyła również AUD/USD. Para po rozrysowaniu tegorocznych maksimów nad 0.8100 praktycznie nieprzerwanie się osuwa z wyraźniejszym przystankiem na 0.7730 (maksima z początku roku) oraz na 0.7633 gdzie przebiegała linia trendu, 61,8% zniesienia Fibonacciego i horyzontalne wsparcie. Poziomy udało się jednak przełamać, a czwartkowa sesja przynosi ich re-test od dołu w formie pin bara. Pierwszy potencjalny cel spadków to 0.7500 (pod poziomem przebiegają minima marcowe):

AUD/USD D1

Uwagę warto zwrócić również na USD/CAD. Para po raz drugi w tym miesiącu testuje bowiem okolice 1.2668, gdzie przebiegają minima z czerwca 2016 roku. Byki z pewnością liczą na ponowny ruch w kierunku październikowych szczytów nad 1.2900.

Spokojny kalendarz makroekonomiczny pod koniec tygodnia, przygotowanie do sesji 24 listopada

W piątkowym kalendarzu makro na uwagę zasługują przede wszystkim sondaże Ifo dotyczące sytuacji ekonomicznej w Niemczech, polska stopa bezrobocia (dane za październik), która zdaniem analityków po raz kolejny osunie się na najniższe poziomy od momentu zmian ustrojowych w naszym kraju.

Źródło: pl.investing.com

Druga część sesji to prognozy wskaźnika przemysłowego i usługowego PMI w Stanach Zjednoczonych. Lokalne giełdy będą czynne jedynie do 19:00 naszego czasu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here