Naga MarketsPoranny przegląd rynków: USD/CAD mocno w dół przed decyzją Banku Kanady
Dolar kanadyjski

Wczorajsza sesja nie dostarczyła emocji z racji całkowicie pustego kalendarza makro. Niemniej środa zapowiada się ciekawie, dziś poznamy sporo ważnych odczytów, rozpoczynając od publikacji PMI z państw europejskich, przez raport ADP z USA, na decyzji Banku Kanady kończąc. W dzisiejszej porannej analizie skupimy się na sytuacji technicznej na parze walutowej USD/CAD, która od kilku dni znajduje się pod presją sprzedających.

  • Przed nami publikacje istotnych danych makro oraz decyzja BoC
  • Solidne wzrosty na rynku akcji w Azji
  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX wskazuje na otwarcie sporą luką wzrostową
  • Liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujeciu dziennym wciąż rośnie, wczoraj przybyło ponad 115 tysięacy chorych

Kurs dolara traci, USDCAD pod presją 

W ostatnim czasie dolar amerykański znajduje się pod presją sprzedających. Silne spadki widać także w ujęciu z dolarem kanadyjskim, gdzie para walutowa USD/CAD dotarła wczoraj do poziomu 1,35 USD.

Kurs dolara CAD poniżej 1,35 USD
USD/CAD pod presją sprzedajacych

Patrząc na interwał H4, na parze walutowej już od dłuższego czasu utrzymuje się sentyment spadkowy. Aktualnie notowania dotarły do poziomu luki cenowej z 6 marca, kiedy mieliśmy do czynienia z załamaniem na rynku ropy naftowej. Dolne ograniczenie luki jest teraz celem dla strony sprzedającej. Na razie brakuje sygnałów do wykonania chociażby korekty wzrostowej, trend jest silnie spadkowy.

-Owczy pęd inwestorów w stronę ryzykownych aktywów trwa nadal. W defensywie pozostają tzw. bezpieczne waluty (USD, CHF i JPY). Wątek zamieszek w największych amerykańskich miastach i ryzyko wyprowadzenia wojska na ulice, zdaje się nie stanowić większego problemu. Większą uwagę zdają sie przyciągać doniesienia Wall Street Journal, jakoby Donald Trump miał spotkać się ze swoimi doradcami, aby omówić szczegóły wprowadzenia nowego pakietu pomocowego komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Pandemia nie zwalnia tempa

Patrząc na poniższy wykres, który pokazuje dzienny przyrost nowych zachorowań na COVID-19, nie widać stabilizacji, o której mówiło się w ostatnim czasie. Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliśmy obserwować nowe rekordy w liczbie odnotowanych dziennych przypadków zachorowań na koronawirusa, a w po dóch dniach korekty, wczoraj odnotownao kolejny wysoki wynik wynoszący ponad 115 tysięcy.

Liczba zarażonych na koronawirusa wciąż rośnie
źródło: www.worldometers.info

Dlatego też należy pamiętać, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest poważna. Niemniej nie jest to już czynnik psujący nastroje, inwestorzy wyraźnie ignorują potencjalne zagrożenie nie boją się kolejnej fali pandemii, licząc na szybkie odmrażanie gospodarek i wyjście z recesji. Nie jest to do końca racjonalne podejście, niemniej nikt nie twierdzi, że rynki są racjonalne.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 3 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 3 czerwca. Dziś poznamy sporo kluczowych odczytów makro. Podczas sesji europejskiej inwestorzy będą się skupiać na publikacji PMI. Z kolei w dalszej części dnia poznamy między innymi raport ADP z USA oraz wskaźnik ISM dla usług. Ponadto większa zmienność może się pojawić na dolarze kanadyjskim (CAD), a to z racji decyzji Banku Kanady w sprawie stóp procentowych.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here