Naga MarketsWojny handlowej ciąg dalszy. Tym razem Stany Zjednoczone zadeklarowały, że zwiększą cło na chiński import o wartości 200 mld USD. Dzisiejszym wydarzeniem dnia będzie decyzja FED w sprawie stóp procentowych oraz opublikowanie oświadczenia w sprawie polityki monetarnej. W międzyczasie poznaliśmy PMI chińskiego przemysłu, które zwalnia nieco mocniej od oczekiwań. Szwajcarzy mają dzień wolny od pracy.

Wojna handlowa na coraz większą skalę

Administracja Trumpa zaproponuje znaczną podwyżkę wysokości cła na import chińskich towarów o wartości 200 mld USD. W ten sposób prezydent chce wywrzeć jeszcze większą presję na drugą największą gospodarkę na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na początku lipca USA nałożyło cło w wysokości 25% na chiński import o wartości 34 mld USD. Dzisiaj ma się zakończyć okres przygotowawczy do kolejnych opłat na 16 mld USD towarów. Trump groził nałożeniem cła w wysokości 10% na import warty dodatkowe 200 mld USD. Obecnie mówi się, że w najbliższych dniach poziom ten ma się zwiększyć do 25%.

W międzyczasie trwają rozmowy między Sekretarzem Skarbu Stevenem Mnuchinem a chińskim wiceprezydentem Liu Hem na temat wznowienia negocjacji, tak wynika z anonimowego źródła. Nowe cła mają wejść w życie 30 sierpnia, wtedy skończy się okres publicznej dyskusji nad tą kwestią.

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Słabszy chiński przemysł

Dużo się ostatnio mówiło o spowolnieniu chińskiego przemysłu. Poprzedni odczyt PMI wynosił 51 pkt, teraz oczekiwano spadku do 50,9 pkt. Finalny wynik wyniósł nieco mniej – 50,8 pkt. Jest to najgorszy rezultat od listopada zeszłego roku. Wszelkie pomniejsze indeksy również wyglądają gorzej, nadal jednak są na plusie – żaden z nich nie spadł poniżej bariery 50 pkt.

Z opublikowanego raportu wynika, że spadła produkcja oraz nowe zamówienia. Eksport zmniejszył się najszybciej od ponad dwóch lat. Zwiększa się również koszt produkcji. Producenci są jednak optymistycznie nastawieni do dalszego rozwoju sytuacji, przewidują zwiększenie dynamiki w ciągu najbliższego roku.

Chińskie PMI w przemyśle w ciągu ostatniego roku

W międzyczasie Ludowy Bank Chin po raz kolejny obniżył stopę referencyjną juana. Wynosi ona obecnie 6,8293 w porównaniu do wczorajszego 6,8165. Chińska waluta jest obecnie najsłabsza od 31 maja 2017 roku.

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 1 sierpniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here