Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPomimo dużych oczekiwań co do wczorajszej sesji, zmienność była niewielka. Prawdopodobnie dlatego, że nie przyniosła ona żadnego zaskoczenia. Niemniej nie przeszkodziło to indeksom amerykańskim w znalezieniu się na najwyższych poziomach w historii. Inwestorzy z niecierpliwością czekali w środę na podpisanie tak zwanej fazy pierwszej umowy handlowej, do której doszło w godzinach popołudniowych. Co dalej? Kiedy Chiny i USA będą rozmawiać o istotniejszych kwestiach w ramach fazy drugiej?


USA i Chiny podpisują wyczekiwane porozumienie w ramach fazy pierwszej

Podczas wczorajszej sesji inwestorzy z niecierpliwością czekali na porozumienie w ramach “phase one”umowy handlowej. Ostatecznie do podpisania dokumentu pomiędzy prezydentem USA, a wicepremierem Chin, doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w Białym Domu. Jak piszą analitycy XTB: “Rynki całkowicie zignorowały to wydarzenie, wieczorem nie było widać jakiejkolwiek reakcji na walutach, surowcach, czy indeksach. Pozytywną informacją może być jednak wypowiedź Lighthizera, który powiedział, że władze nie mają zamiaru czekać z dalszymi rozmowami do listopadowych wyborów, co może zaprzeczać ostatnim wypowiedziom Mnuchina o tym, że nie ma co liczyć na wycofanie się z kolejnych opłat celnych.”

Amerykańskie indeksy biją kolejne rekordy

Pomimo mieszanych nastrojów w Europie, amerykańskie indeksy ponownie znalazły się wczoraj na rekordowo wysokich poziomach. Dow Jones i S&P500 zdołały poprawić historyczne szczyty, a na Nasdaq niewiele do tego zabrakło. Spoglądając na indeks 500 największych spółek widać, że być może ostatnie ruchy nie są zbyt dynamiczne, niemniej kierunek północny jest utrzymany. Na razie nie ma mowy o zmianie trendu. Jednak trzeba pamiętać, że wraz z wybijaniem kolejnych maksimów ryzyko korekty wzrasta. Jeżeli do takiej by doszło jako kluczowe wsparcie należy wziąć pod uwagę dolne ograniczenie układu Overbalance, aktualnie są do okolice poziomu 3222 pkt.

US500 na nowych historycznych maksimach
S&P500 najwyżej w historii

Zobacz także: Frank szwajcarski najsilniejszą walutą G8. CHF zyskuje w 5 rocznicę “Czarnego Czwartku”

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na czwartek 16 stycznia

W czwartkowym kalendarz makroekonomicznym znajdziemy sporo odczytów. Sesja europejska rozpocznie się od publikacji wskaźnika CPI dla Niemiec – godzina 8:00. Na kolejne istotniejsze dane trzeba będzie jednak poczekać. Dopiero o godzinie 13:00 opublikowany zostanie protokół z posiedzenia EBC w sprawie polityki monetarnej banku. Z kolei podczas sesji amerykańskiej poznamy szereg danych z USA. Inwestorzy będą zwracać największą uwagę na sprzedaż detaliczną. W późniejszych godzinach czekają nas jeszcze przemówienia bankierów centralnych: Bowmana z Fed i prezes EBC – Christine Lagarde.

Wydarzenia makro na czwartek
Kalendarz na czwartek, źródło: investing.com
Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here