Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Trump zrywa negocjacje, indeksy nurkują, Nasdaq 1,5 proc w dółPodczas wczorajszej sesji nastroje zostały popsute przez Donalda Trumpa, który pod koniec dnia sprowadził indeksy pod kreskę. Prezydent USA odrzucił ofertę demokratów w sprawie pakietu pomocowego i powiedział, zę dalsze negocjacje będą miały dopiero miejsce po wyborach. Główne indeksy giełdowe zaczęły dynamicznie tracić pod koniec wczorajszej sesji, jednak podczas godzin nocnych obserwujemy wyhamowanie przeceny. Co dalej?

  • Indeksy w USA zakończyły wtorkową sesję na minusie. Dow Jones stracił 1,24%, S&P500 zamknął się 1,4% niżej, a Nasdaq stracił aż 1,57%.
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na niższe otwarcie europejskiej sesji, około 40 punktów poniżej ceny zamknięcia z wczoraj
  • Kurs EUR/USD odbił od okrągłego poziomu 1,18 USD i spadł ponad 70 pipsów
  • Trump zrywa negocjacje w sprawie pakietu pomocowego

Indeksy giełdowe w dół po tweecie Trumpa

Wszystko zapowiadało, że wczorajsza sesja na rynku akcji zakończy się pozytywnie. Niemniej Donald Trump wyraźnie ostudził zapędy rynkowych byków. Przed godziną 21:00 prezydent USA napisał na swoim Twitterze, że zrywa negocjacje w sprawie pakietu stymulacyjnego, oraz że będą one kontynuowane dopiero po wyborach.

Donald Trump wrócił już ze szpitala i najwyraźniej ma się już dobrze…, na tyle dobrze żeby zerwać negocjacje w sprawie pakietu stymulacyjnego. Przed chwilą prezydent USA napisał na swoim Twitterze, że Nancy Pelosi nie prowadzi negocjacji w dobrej wierze. Według Trumpa Liderka Demokratów prosi o 2,4 biliona dolarów, które nie są w żaden sposób związane z COVID-19. Dodał on, że dalsze negocjacje będą miały miejsce dopiero po wyborach.” – napisali wczoraj wieczorem analitycy XTB.

Zaraz po tweecie indeksy giełdowe ruszyły w dół, końca dnia amerykańskie indeksy nie tylko wymazały cały ruch wzrostowy, ale także znalazły się na sporym minusie. Dow Jones stracił 1,24%, S&P500 zamknął się 1,4% niżej, a Nasdaq stracił aż 1,57%.

Patrząc z kolei technicznie na indeks DAX, po godzinie 20:00 znalazł się on powyżej kluczowego oporu przy 12 900 pkt. Euforia nie trwała jednak długo, zaraz po tweecie Trumpa indeks ruszył mocno w dół. Wspominana strefa pozostaje kluczową na dzisiejszej sesji, dopóki kurs znajduje się poniżej, należy oczekiwać kontynuacji spadków. Najbliższe kluczowe wsparcie znajduje się przy 12680 pkt.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 7 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 7 października. Dziś o godzinie poznamy kidane o produkcji przemysłowej w Niemczech. Kolejne godziny nie przyniosą publikacji ważnych odczytów, a na zmienność prawdopodobnie przyjdzie nam czekać do godziny 14:10 kiedy ma mieć miejsce przemówienie Christine Lagarde. Ponadto o 16:30, opublikowane zostaną dane o zapasach ropy naftowej.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here