Naga MarketsSygnał popytowy na indeksach giełdowychPrzed nami czwarta sesja handlowa w tym tygodniu. W dalszym ciągu na indeksach giełdowych utrzymuje się duża zmienność. Wczoraj najważniejszym newsem dnia była wypowiedź Donalda Trumpa , który powiedział, że planowane cła na import samochodów z Unii Europejskiej Do USA będą opóźnione. Niemiecki Dax, a także amerykańskie indeksy wystrzeliły w górę po godzinie 16:00. Ruch na niemieckim indeksie miał niemal 200 punków w zaledwie 3 minuty. Pozytywne nastroje utrzymywały się do końca sesji. Co nas czeka dziś? Na jakie instrumenty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na ropie AUD/USD, złocie, oraz indeksie Nasdaq i DAX. 


Dane z Australii

W nocy poznaliśmy dane makro z Australii. Opublikowane zostały zmiana zatrudnienia oraz stopa bezrobocia. W kwietniu zmiana zatrudnienia zaskoczyła pozytywnie jednak stopa bezrobocia rozczarowała. pomimo wzrostu zatrudnienia do 25,4K, stopa bezrobocia wzrosła do 5,2%, a analitycy oczekiwali jej spadku do 5,0% (poprzednio 5,1%).

Kalendarz makro 16 maja

Kurs dolara australijskiego reaguje spadkami. Od dłuższego czasu utrzymuje się tutaj tendencja spadkowa. Aktualnie kluczowym oporem jest strefa przy 0,6970, która wynika z poprzednich dołków oraz układu 1:1.

Kurs AUD/USD 16 maja 2019

Zobacz także: CD Projekt: Jak zarobić na akcjach? Kurs wkrótce wybije nowe szczyty

Złoto – korekta okazją do zakupów?

We środę złoto utrzymywało się w lokalnym ruchu boczny. Tendencja jest jednak w dalszym ciągu wzrostowa i w średnim terminie oczekiwałbym ataku na poziom 1309,5$, który wynika z górnego ograniczenie układu Overbalance – jest to równość z poprzednim ruchem wzrostowym, która pokrywa się ze szczytami z 10 kwietnia tego roku. Wsparcie, które w dalszym ciągu obowiązuje i powinno być dziś kluczowe, znajduje się przy poziomie 1291$ – lokalny układ 1:1, który jest potwierdzony sekwencją wzrostową – szczyty z 8 maja. Wybita strefa oporowa przy 1285$ również  stanowi wsparcie.

Cena złota 16 maja 2019

Nasdaq odrabia spadki

Zgodnie z oczekiwaniami,wspomniany wczoraj poziom 7300 pkt powstrzymuje spadki. Na interwale D1 doszło najpierw do ponownego zejścia w dół, a następnie silnego ruchu wzrostowego. Aktualnie całe poniedziałkowe spadki zostały odrobione, pomógł oczywiście prezydent USA, niemniej poziom techniczny został wybroniony. W tej chwili cena odbija od lokalnego oporu, w przypadku jego przekroczenia kurs może zaatakować nawet poziom 7600 pkt, czyli wybite dolne ograniczenie układu Overbalance, oczywiście jeśli Donald Trump znowu nie namiesza. Najbliższym wsparciem jest strefa zaznaczona kolorem zielonym 7445 pkt.

Indeks Nasdaq 15 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX realizuje się scenariusz wzrostowy

Wczoraj wspominałem, że “na indeksie DAX na interwale D1 doszło do wygenerowania sygnału popytowego, zgodnie z metodologią Overbalance”. Pierwsze godziny sesji może nie zapowiadały tak silnych wzrostów, niemniej ostatecznie strefa popytowa została wybroniona. W dalszym ciągu obszar pomiędzy 11 935, a 11 870 stanowi wsparcie. Dzisiejsza sesja rozpoczyna się co prawda od korekty wczorajszych wzrostów, niemniej, niewykluczony jest atak na poziom 12 150 pkt.

Indeks DAX 16 maja 2019

W nocy cena reagowała na wsparcie wynikające z klasycznej sekwencji – 11 990, poziom moze w dalszym ciągu być dla rynku kluczowy. Jego ewentualne wybicie może doprowadzić do ponownego zejścia w okolice 11 935 pkt. W przeciwnym razie, utrzymywanie się powyżej, powinno doprowadzić do wzrostów w kierunku 121 50 pkt.

Indeks DAX 16 maja 2019

Kalendarz makro na 16 maja

kalendarz makroekonomiczny 16 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here