Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiPrzed pierwsza sesja handlowa w tym tygodniu. Rynki otwierają się z mocnym rozmachem, po tym jak Donald Trump zdecydował się na kolejny krok w sprawie ceł. W nocy poznaliśmy także dane z Chin – 3:45, wskaźnik PMI wypadł lepiej od oczekiwań, natomiast tweet Donalda Trumpa przyćmił te informacje. Kontrakty na światowe indeksy otwierają się dużymi lukami spadkowymi i kontynuują ruch w dół. Rośnie złoto, spada cena ropa naftowej. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na Nasdaq, oil WTI, złocie oraz indeksie DAX. Czego spodziewać się na dzisiejszej sesji? Czy to już czas na większa korektę na światowych parkietach, a może chwilowa anomalia?


 

Donald Trump po raz kolejny trzęsie rynkami

Prezydent USA, napisał wczoraj na swoim Twietterze, że od 10 miesięcy Chiny płacą cła w wysokości 25% od dóbr technologicznych i 20% od innych dóbr. W piątek cła na inne dobra mają zostać podniesione do 25%. Dodatkowo szereg nieopodatkowanych do tej pory produktów (o wartości 325 miliardów) zostanie wkrótce objętych cłem, co po chwili dodał Trump w kolejnym tweecie. Rozmowy z Chinami nie przynoszą pozytywnych rezultatów. Umowa pomiędzy krajami nie została zerwana, jednak w tej chwili nie widać porozumienia.

NASDAQ – szansa na spadki

Indeksy amerykańskie rozpoczynają poniedziałek od wyraźnych spadków. Aktualnie kontrakt na Nasdaq znajduje się 2,3% na minusie, a do otarcia sesji w USA jeszcze sporo czasu. Jeżeli chodzi o sytuację techniczną, to jeszcze ma powodów do paniki. O ile spadek na jednej sesji powyżej 2% jest już czymś czego nie widzieliśmy od dłuższego czasu, to patrząc na rozmiar ostatnich wzrostów, na razie nie ma powodów do obaw. Trzeba zaczekać na otwarcie sesji i zobaczyć czy to tylko chwilowa anomalia spowodowana tweetem Trumpa, czy może faktycznie nie dojdzie do porozumienie na linii USA-Chiny, i czeka nas większa korekta spadkowa, a moze nawet odwrócenie trendu. Dla mnie kluczowym poziomem jest 7610, dopiero jeśli zostanie on wybity, będę myślał o pozycjach krótkich.

Indeks NASDAQ 6 maja 2019

Złoto w górę – podwójny dołek zachęca kupujących

Na złocie mamy do czynienia z lokalną formacja podwójnego dna. Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od luki wzrostowej, jednak cena dotarła do strefy oporowej. Dopiero wyjście powyżej 1283,50, może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Wtedy też pierwszym celem dla kupujących będzie linia poprowadzona po ostatnich szczytach, a następnie równość z poprzednią korektę – 1309,5$.

Cena złota 6 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Niemiecki DAX mocno w dół

Niemiecki Dax otworzył się dziś w nocy potężną luką spadkową, wynoszącą ponad 130 punktów. Od godziny 2 w nocy ruch pogłębił się o kolejne 100 punktów. Dzisiejsza sesja zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Jeżeli korekta spadkowa się rozwinie, to w średnim terminie niewykluczone są spadki nawet w rejony 11 935 pkt, gdzie wypada dolne ograniczenie układu Overbalance, które jest kluczowym wsparciem dla obecnego trendu wzrostowego. Jednak jak to często bywa z Donaldem Trumpem, ewentualna zmiana zdania i porozumienie z Chinami, moze przynieść szybkie odwrócenie sytuacji, dlatego tez nie nastawiałbym się w 100% na żaden scenariusz.

Indeks DAX 6 maja 2019

Intrady, kluczowa jest strefa przy 12 270 pkt. Tak długo jak indeks utrzymuje się poniżej – obowiązuje scenariusz spadkowy.

Indeks DAX 6 maja 2019

Cena ropy naftowej spada

Po wybiciu dołem układu Overbalance, notowania ropy otwierają się luką spadkową. Aktualnie należy brać poziom 62,15$ jako opór. Dopóki cena znajduje się poniżej – obowiązuje scenariusz spadkowy z celem na 57,50$.

Cena ropy naftowej 6 maja 2019

Kalendarz makro na 6 maja

Podczas dzisiejszej sesji należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wskaźniki PMI dla państw europejskich. Poznamy także dane odnoście sprzedaży w strefie euro. Po południu przemawiać będą członkowie FOMC, EBC, a także prezes BoC, dlatego też pomimo poniedziałku, zmienność może być podwyższona.

Kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Trzeba było cos zrobic zeby przecenic wyczerpane rynki… Oni wiedza jak to sie robi, sztuczka znana od poczatku istnienia giełdy….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here