Naga MarketsZaskoczony Donald TrumpSesja europejska zapowiada się spokojnie pod względem danych makroekonomicznych. Zbliża się ciekawy dzień dla osób śledzących Brexit. W środę zarówno rząd brytyjski, jak i Bank Anglii wydadzą prognozy związane z różnymi scenariuszami opuszczenia Unii Europejskiej. Po południu czeka nas porcja danych z USA, między innymi dotyczących sprzedaży domów, zapasów ropy naftowej, a co najważniejsze – wzrostu PKB w trzecim kwartale.

Trump obwinia Powella za sytuację

Donald Trump w wywiadzie dla Washington Post powiedział, że wini szefa FED Jerome’a Powella za problemy General Motors oraz decyzję spółki o zamknięciu części fabryk i masowych zwolnieniach. Zdaniem amerykańskiego prezydenta wzrost stóp procentowych zaszkodził gospodarce. Dodał również, że żałuje wyznaczenia Powella na szefa FED.

„Nikogo nie obwiniam, mówię tylko, że działania FED są kompletnie nie na miejscu” – skomentował Trump. Dodał również, że jego zdaniem Rezerwa Federalna nie stara się mu pomóc i działa na szkodę prowadzonej przez niego polityce.

Staram się rozwiązywać pewne problemy, a FED stoi mi na drodze. Instytucja ta popełnia wielki błąd, ponieważ mam pewne przeczucia, a z doświadczenia wiem, że dają mi one czasem więcej niż może mi doradzić najtęższy umysł” – dodał.

To nie pierwszy tego rodzaju atak Trumpa na FED. W październiku powiedział, że amerykański bank centralny „zwariował”, a jego członków nazwał „loco”, czyli z hiszpańskiego „szaleńcami”.

Prognozy w sprawie Brexit

Dziś rano brytyjski Skarb opublikuje prognozy dotyczące Brexitu. W raporcie przeczytamy o różnych możliwych scenariuszach oraz jak na nich wyjdzie Wielka Brytania w stosunku do reszty krajów Unii Europejskiej.

Podobną informację po południu wyda Bank Anglii. Ten jednak skupi się bardziej na tym, jak różne możliwe scenariusze wpłyną na politykę stóp procentowych. Publikacja nastąpi razem z regularnie wydawanym Raportem Stabilności Finansowej.

Co więcej, podobny raport wyda również FCA, czyli brytyjski odpowiednik KNF. Funt od początku tygodnia uległ osłabieniu mimo podpisania umowy Brexitowej przez kraje UE. Obecnie GBPUSD znajduje się w okolicach 1,2750.

wykres gbpusd h1 28.11.2018
GBPUSD H1

Notowania utrzymują się w zakresie formacji trójkąta. Zeszłotygodniowa euforia zdołała podbić cenę zaledwie w okolice zniesienia 50-61,8% Fibonacciego, by następnie aktywować liczne zlecenia sprzedaży, które doprowadziły do dalszej przeceny.

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 28 listopada

kalendarz makroekonomiczny 28.11.2018

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraztokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here