Naga Marketskontenery morskie symbolizujące wojnę handlową pomiędzy USA i ChinamiWtorkowa sesja zapowiada się raczej spokojnie. Przed południem odbędzie się przemówienie prezesa Bundesbanku. Dziś spotkają się ministrowie finansów krajów UE, być może pojawią się jakieś ciekawe doniesienia. W nocy poznaliśmy serię danych z Australii oraz nowy raport NAB. Kolejne instytucje odkładają w czasie prognozę podwyżki stóp przez RBA. Wieczorem swoje wystąpienie będzie miał Jerome Powell – prezes FED. Donald Trump zapowiedział, że chce jak najszybciej spotkać się z Xi i przedyskutować kwestię handlu.

NAB odkłada termin podwyżki stóp w Australii

W nocy National Australia Bank opublikował wyniki ankiety przeprowadzonej wśród przedsiębiorców w styczniu. Warunki w biznesie zostały ocenione na 7 pkt (poprzednio 3 pkt, zrewidowane z 2 pkt), a indeks zaufania wyniósł 4 pkt (poprzednio 3 pkt). Bank ocenił, że sytuacja jest nieco lepsza w styczniu po słabych grudniowych wynikach. Ogólnie jednak trend jest spadkowy. Nie poprawiły się warunki wśród sprzedawców detalicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
australia-business-confidence
Sentyment wśród australijskich przedsiębiorców słabnie

NAB anulował również swoją prognozę podwyżki stóp procentowych przez Bank Rezerwy Australii pod koniec 2020 roku. Najnowsze szacunki mówią o „niezmiennej stopie przez cały okres prognoz”. Instytucja dodała jednak, że istnieją szanse na luzowanie polityki monetarnej przez RBA w drugiej połowie tego roku, ale wiele zależy od przyszłych danych makroekonomicznych.

W tym samym czasie pojawił się odczyt dla pożyczek mieszkaniowych w Australii. W grudniu w skali miesiąca spadły one o 6,1% (oczekiwano -2,0%, poprzednio -0,9%). Choć dane okazały się gorsze od prognoz, to zazwyczaj cechują się wysoką zmiennością, więc nie ma to aż tak dużego znaczenia.

Trump skory do spotkania z Xi

Administracja Trumpa donosi, że amerykański prezydent jest chętny do spotkania z chińskim przywódcą w celu zakończenia trwającej wojny handlowej. Najnowsza tura rozmów pomiędzy dwoma największymi gospodarkami świata rozpocznie się już w czwartek, do Pekinu od wczoraj powoli zaczęła zjeżdżać amerykańska delegacja.

Trump wcześniej chciał spotkać się z Xi pod koniec lutego, ale w zeszłym tygodniu wycofał się z tych słów. Rozejm w wojnie handlowej kończy się pierwszego marca, szanse na osiągnięcie porozumienia do tego czasu są nikłe. Pojawiły się pogłoski o możliwym spotkaniu liderów USA i Chin w połowie marca w resorcie Mar-a-Lago na Florydzie, ale na razie nie są to potwierdzone informacje.

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek, 12 lutego

kalendarz makroekonomiczny 12.02.2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here