Naga MarketsPoranny przegląd rynków: To jeszcze nie koniec spadków na rynku akcji?
Spadki na rynku akcji mogą się jeszcze pogłębić?

Przed nami ostatnia sesja w tym tygodniu handlowym. Wczoraj indeksy w USA traciły, a przecena przyspieszyła w ostaniach godzinach handlu. Dlatego też odbicie z jakim mieliśmy do czynienia w środę nie musi zapowiadać powrotu do głównego trendu – wzrostowego, a większa korekta spadkowa cały czas ma szansę się pojawić. Za sprawą wczorajszych spadków w USA, dzisiejsze otwarcie w Europie może być nieco niższe, chociaż rynek kontraktów wskazuje, że większość przeceny zastała wymazana w godzinach nocnych.

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję wyżej.  Dow Jones stracił 1,5%, S&P 500 spadł o 1,8%, Nasdaq zamknął się 2% niżej
  • Z kolei podczas sesji azjatyckiej widać mieszane nastroje
  • Kontrakty terminowe na DAX wskazują na nieznacznie niższe otwarcie dzisiejszej sesji
  • Kurs EUR/USD oscyluje przy 1,1835 o poranku

Indeksy giełdowe w USA pod kreską

Wczorajsza sesji w USA rozpoczęła się od niewielkich wzrostów, jednak sprzedający szybko przejęli kontrolę na wykresach, a spadki przyspieszyły pod koniec dnia. Jak widać korekta spadkowa, która rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu ma szansę na pogłębienie. Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie S&P500.

Patrząc technicznie na wykres D1, w środę doszło do obrony kluczowego wsparcia przy poziomie 3285 pkt, która wynikało z dolnego ograniczenia układu 1:1, oraz wcześniejszych reakcji cenowych. Dopóki poziom będzie broniony, bazowym scenariuszem jest kontynuacja trendu wzrostowego. niemniej w momencie jego zanegowania, większa korekta spadkowa może mieć miejsce. Dziś większa zmienność może pojawić się po 14:30, kiedy publikowane będą dane o inflacji ze Stanów Zjednoczonych.

Wykres US500
US500 interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 11 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na piątek 11 września. O poranku poznamy dane z Wielkiej Brytanii, będzie to między innymi wskaźnik PKB. Z kolei po południu inwestorzy będą się skupiać na danych o inflacji z USA, które zostaną opublikowane o godzinie 14:30.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here