W ostatnich dniach mogliśmy obserwować nieznacznie cofnięcie na rynku akcji w Europie, podczas gdy w USA odnotowano kolejne rekordy. Wczoraj większość parkietów na Starym Kontynencie zakończyła sesję na plusie, a indeksy w Stanach Zjednoczonych utrzymują się rejonach historycznych maksimów. Może się wydawać, że korekta spadkowa wisi w powietrzu, niemniej na razie nie widać niepokojących sygnałów dla rynkowych byków. Dziś nie poznamy właściwie zdanych kluczowych danych, dlatego też nie należy oczekiwać podwyższonej zmienności.
- Bitcoin ustanawia kolejne rekordy, cena niemal po 50 tys. USD
- Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję mieszanie, Dow Jones stracił tylko 0,02$%, S&P500 zamknął się 0,17% wyżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem +0,38%
- Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień około 50 pkt pod kreską
- Kurs EUR/USD powoli zmierza na północ
Indeks technologiczny Nasdaq utrzymuje się w rejonach historycznych maksimów
O ile na rynku w Europie obserwujemy w tym tygodniu nieznaczne cofnięcie, tak indeksy w USA radzą sobie bardzo dobrze. Zmienność być może pozostawia nieco do życzenia, niemniej należy zauważyć, że główne indeksy zza oceanu ponownie znalazły się na najwyższych poziomach w historii i jak do tej pory brakuje sygnałów sugerujących korektę.
Patrząc technicznie na Nasdaq, doszło do wybicia powyżej szerokiego mierzenia 161,8% Fibonacciego, co świadczy o przewadze strony kupującej. Poziom te został wykorzystany przy lokalnej korekcie jako wsparcie i zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania utrzymują się powyżej, należy oczekiwać kontynuacji wzrostów.

Kalendarz makro na piątek 12 lutego
Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 12 lutego. grudnia. Dzisiejszy kalendarz nie obfituje w kluczowe odczyty makro. O poranku poznaliśmy już dane o PKB z Wielkiej Brytanii, a w kolejnych godzinach poznamy wskaźniki CPI z Hiszpanii i Szwajcarii. O godzinie 10:00 opublikowany zostanie także PKB dla Polski. Z kolei po południu, o 16:00 można zwrócić uwagę na finalny indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan.
Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.
Autor poleca również: