Naga MarketsTemat ceł na chińskie towary powraca, duże ruchy na rynku akcjiPodczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na rynku akcji. Wszystko za sprawą kolejnych doniesień z frontu handlowego. Dzisiejsza sesja również powinna być ciekawa, co prawda rano nie znamy żadnych ważnych danych makro, niemniej pod koniec dnia deczyję FOMC w sprawie sóp procentowych. Niemniej wiadomości w sprawie grudniowych opłat celnych ponownie mogą prowadzić do Zapraszamy na poranny przegląd rynków.


Wojna handlowa wraca na pierwszy plan

Wczoraj na rynku akcji działo się dużo. Sesja rozpoczęła się od wyraźnych spadków, które zostały jednak w całości odrobione. Negatywny sentyment został zapoczątkowany przez doniesienia z Chin, które mówiły o braku postępów w sprawie porozumienia z USA. Niemiecki indeks giełdowy DAX zdołał do godziny 12:00 zaliczyć zjazd na 200 punktów. Niemniej po zaskakująco dobrym wskaźniku nastrojów ZEW sentyment zaczął się poprawiać. Aby rynek akcji ruszył w górę potrzebne były jeszcze doniesienia The Wall Street Journal, który poinformował, że chińscy i amerykańscy negocjatorzy mają zamiar odłożyć, zaplanowane na 15 grudnia opłata celna. W kolejnych godzinach pojawiało się jeszcze kilka sprzecznych informacji sugerujących odłożenie bądź pozostawienie terminu 15 grudni. Niemniej ostatecznie indeksy giełdowe w USA, jak i niemiecki DAX zdały zakończyć dzień w górnym przedziale wahań.

Wykres DAX
DAX interwał H4

Pomimo dużego cofnięcia w drugiej połowie sesji, DAX wciąż znajduje się poniżej kluczowego oporu. Strefa przy 13 170 pkt wynika z położenia średniej kroczącej SMA oraz lokalnych wierzchołków. Dopiero powrót powyżej może zmienić sentyment na wzrostowy. Na razie istnieje szansa pogłębienia korekty, bądź konsolidacji na obecnych poziomach.

Zobacz także: Traderze koniec roku coraz bliżej, czas na rachunek sumienia

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na środę 11 grudnia

Podczas dzisiejszej sesji być może nie poznamy wielu odczytów makroekonomicznych, niemniej nie znaczy to, że sesja będzie nudna. Patrząc na godziny popołudniowe kalendarz jest właściwie pusty. Pierwsze odczyty poznamy dopiero o godzinie 14:30 – inflacja CPI z USA. Warto też zwrócić uwagę na 16:30 i zapasy ropy naftowej. Niemniej inwestorzy będą dziś skupieni głównie na decyzji FOMC w sprawie stóp procentowych, którą poznamy o godzinie 20:00.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na środę, źródło: investing.com

Wojna handlowa: Termin wprowadzenia ceł na chińskie produkty coraz bliżej. Zostało 5 dni!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here