Naga Marketszadowolony trumpWeekend upłynął w miarę spokojnie. W Tajlandii trwa liczenie głosów, niespodziewanie w wyborach parlamentarnych prowadzi wojskowa junta. W USA Mueller opublikował raport dotyczący śledztwa w sprawie udziału Rosjan w wyborach prezydenckich w 2016 roku. Nie znaleziono dowodów na współpracę sztabu Trumpa z rosyjską armią trolli, która wpłynęła na zwycięstwo miliardera. Kolejne doniesienia docierają do nas z Wielkiej Brytanii. Coraz głośniejsze są nawoływania do odejścia Theresy May.

Trump niewinny

Robert Mueller w niedzielę wieczorem opublikował raport z dochodzenia w sprawie powiązań sztabu wyborczego Donalda Trumpa z Rosjanami. Istnieją silne dowody na to, że armia trolli miała znaczący wpływ na wyniki wyborów prezydenckich w 2016 roku. Komisja badająca sprawę nie znalazła jednak żadnych poszlak wskazujących na konspirację amerykańskich obywateli (nie tylko ze sztabu Trumpa) z Rosją.

Okazało się, że ze strony Rosjan pojawiło się wiele ofert pomocy w wygranej w wyborach, ale zostały one odrzucone. Mueller jest zdania, że w świetle obecnych dowodów nie ma powodów do wysuwania nowych oskarżeń. Dodał jednak, że „chociaż raport nie wskazuje, że prezydent popełnił przestępstwo, to również go nie uniewinnia”.

Reakcja rynków na publikację raportu była znikoma. Gdyby płynące z niego wnioski były negatywne dla Trumpa, to wtedy moglibyśmy się spodziewać większych ruchów na dolarze oraz amerykańskich akcjach. Brak dowodów jednak przełożył się na spokój na wykresach.

wykres EURUSD M15 25.03.2019
Dolar zareagował spokojnie na raport Muellera

May musi odejść?

Po raz kolejny pojawiły się doniesienia w sprawie Brexitu oraz Theresy May. Coraz głośniejsze są pogłoski, że parlament będzie żądał odejścia premier, inaczej nie zdobędzie ona odpowiedniej liczby głosów za wypracowanym z Brukselą porozumieniem. Okładka poniedziałkowego wydania The Sun również wzywa do rezygnacji Theresy.

May powiedziała w sobotę, że nie zwoła kolejnego głosowania w Izbie Gmin jeżeli nie będzie mieć pewności, że ma wystarczające poparcie wśród posłów. Niepewność związana z Brexitem odbija się negatywnie na sektorze finansowym w Wielkiej Brytanii. Najnowsze badanie sentymentu w branży wskazuje na największy wzrost pesymizmu od czasu kryzysu finansowego z 2008 roku. GBPUSD rozpoczął nowy tydzień od umiarkowanych ruchów, para znajduje się w okolicach 1,32.

wykres GBPUSD M15 25.03.2019
Funt bez większej reakcji na weekendowe doniesienia

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek, 25 marca

kalendarz makroekonomiczny 25.03.2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here