Naga MarketsModerna ma szczepionkę na koronawirusa. EBC nie obniży stópW Polsce obchodziliśmy wczoraj Narodowe Święto Niepodległości. W związku z tym, nie odbywał się handel na GPW. Jednakże, światowe rynki finansowe działały w normalnym trybie. Ważna informacja w tym tygodniu dotyczyła szczepionki na koronawirusa od Pfizer. Niebawem kolejna firma może informować o postępach w badaniach nad szczepionką.

  • Moderna przekaże dane o badaniach nad szczepionką do komitetu monitorującego
  • EBC wesprze gospodarkę poprzez skup obligacji
  • PKB Wielkiej Brytanii wzrosło o 15,5 proc. k/k

Kolej na szczepionkę od Moderna?

W centrum uwagi znajduje się teraz szczepionka od firmy Moderna, gdyż zebrano już wyniki wystarczające do analizy jej skuteczności. Amerykańska firma biotechnologiczna stwierdziła, że ​​może przekazać dane niezależnemu komitetowi monitorującemu w ciągu kilku dni.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Akcje firmy Moderna notowane na NASDAQ zyskały wczoraj ponad 8 proc. i znalazły się na poziomach widzianych ostatnio w lipcu br. Wybicie w górę otwiera drogę do historycznego szczytu na poziomie 95,21 USD.

EBC nie obniży stóp procentowych, ale zwiększy QE

Prezes EBC Christine Lagarde powiedziała, że ​​decydenci skupią się na awaryjnych zakupach obligacji i pożyczkach długoterminowych na kolejną falę bodźców, skutecznie wykluczając obniżki stóp procentowych jako sposób na wsparcie gospodarki.

Powszechnie przewiduje się, że EBC zwiększy i przedłuży swój program skupu obligacji pandemicznych na poziomie 1,35 bln euro na posiedzeniu w grudniu, a wielu ekonomistów spodziewa się również, że wprowadzi zmiany w bardzo tanim kredycie dla banków.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 12 listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 12 listopada. Dziś o poranku kluczowa była publikacja danych z Wielkiej Brytanii, przede wszystkim dynamiki PKB. Jak się okazuje, w ujęciu kwartalnym wzrost gospodarczy umocnił się o 15,5 proc. Dane pokazują jednak, że pod koniec okresu ożywienie traciło już impet, a we wrześniu nastąpił wzrost o zaledwie 1,1 proc., co stanowiło najgorszy wynik od kwietnia.

Mimo znacznego wzrostu, gospodarka Wielkiej Brytanii stoi przed dużym wyzwaniem wychodząc z najgłębszej recesji od trzech stuleci. Jak na razie PKB jest niższy o prawie 10 proc. niż na koniec 2019 roku.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here