Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiWczorajsza sesja amerykańska przebiegała raczej spokojnie, w nocy zmienność również była niska. Wczoraj główne indeksy giełdowe konsolidowały w wąskich zakresach. Ostatecznie Nasdaq i S&P500 odrobiły spadki z poprzedniej sesji, a omawiany DJIA zyskał jedynie 0,03%. Wczoraj dowiedzieliśmy się również, że EBC nie będzie zacieśniał polityki monetarnej, nie będzie podwyżek stóp przynajmniej do końca roku. Takie same stwierdzenia padły z minutes FOMC, które poznaliśmy o godzinie 20:00. Czego możemy spodziewać się po dzisiejszej sesji? Zapraszam na poranny przegląd rynków.


Kurs euro do dolara reaguje na układ 1:1

Po wczorajszym zachowanie kursu EUR/USD można uznać pewną przewagę analizy ruchów mierzonych nad klasyczną AT. Ostatnio mówiliśmy sobie o sygnale wzrostowym, który wygenerowała formacja oRGR – odwrócona głowa z ramionami. Rynek zdecydował jednak, że zejdziemy jeszcze na chwilę poniżej linii szyi. Co ciekawe, wczorajsze dynamiczne spadki dotarły dokładnie do dolnego ograniczenia układu 1:1, gdzie po chwili uaktywnił się popyt. Lokalna tendencja jest więc dalej wzrostowa i w perspektywie kilku sesji spodziewałbym się wzrostów z celem na 1,1320.

Kurs euro do dolara

Indeksy w USA odrabiają straty

Tak jak wspomniałem na początku, indeksy w USA wracają w okolice ostatnich maksimów. Nasdaq znalazł się wczoraj najwyżej od 6 miesięcy, S&P500 również testuje ostatnie szczyty. Nieco w tyle pozostał DJIA, gdzie wczoraj wyznaczałem wsparcie za pomocą układu Overbalance. Scenariusz na dzisiejszą sesję jest więc podobny. Wszystko co powyżej 26130 pkt, to pozycje długie, natomiast wybicie układu dołem, będzie sygnałem do większej korekty spadkowej. Jeżeli zobaczymy dziś wzrosty, to przyspieszenie powinno się pojawić po przekroczeniu poziomu 26 281 pkt.

Kurs DJIA

AUD/USD powyżej średniej 200 sesyjnej

Kurs dolara australijskiego rośnie. Podczas wczorajszej sesji doszło do wyjścia powyżej średniej 200 sesyjnej. Aktualnie testowana jest linia oporu, która została wyznaczona po ostatnich szczytach. Bardzo prawdopodobne, że podczas najbliższych sesji zobaczymy wybicie górą. Wtedy też, po reteście będzie można próbować dołączyć się do potencjalnych wzrostów.

Kurs dolara australijskiego

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Zmiana tendencji na dolarze do jena

Ostatnio na kursie dolara do jena USD/JPY mówiliśmy o dużym układzie wzrostowym Overbalance. Rynek zdecydował się jednak na wybicie dołem. Aktualnie spadki utrzymywane są przez układ spadkowy, już 3 razy mieliśmy do czynienia z tego samego rozmiaru korektą spadkową. Jeżeli tendencja ma się utrzymać, to poziom 111,13 nie może zostać wybity. W przeciwnym razie możliwa będzie konsolidacji przy tych poziomach.

Kurs dolara do jena

Kalendarz makro na 11 kwietnia

Podczas dzisiejszej sesji publikowane będą wskaźniki CPI dla państw europejskich. Pierwsze odczyty o 8:00, będą to dane z Niemiec. Kolejne wskaźniki poznamy o 8:45, tym razem z Francji. Jeżeli chodzi późniejsze godziny, to o 14:30 poznamy szereg odczytów z USA. Wtedy też na rynku powinna pojawić się większa zmienność. Po południu przemawiać będzie jeszcze kilku członków FOMC, jednak nie sadzę aby miało to duże przełożenie na rynki podczas dzisiejszej sesji.

Kalendarz makroekonomiczny na 11 kwietniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here