Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweWczorajszy kalendarz był obfity w wydarzenia. Przede wszystkim poznaliśmy decyzje dwóch banków centralnych najpierw o poziomie stóp procentowych zadecydował Bank Kanady, a później Rezerwa Federalna w USA. Pierwszy bank pozostawił stopy na niezmienionym poziomie, a drugi ściął je 25 punktów bazowych. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku nie było to zaskoczeniem dla rynku, inwestorzy oczekiwali właśnie takiego scenariusza. Podobnie zachował się Bank Japonii, podczas który podczas sesji wydał swoje oświadczenie, stopy zostały utrzymane na poziomie -0,1%. Niemniej pomimo braku zaskoczenia, zmienność była wyraźnie podwyższona, zobaczmy jak wygląda aktualna sytuacja rynkowa. 


  • FED zdecydował się na cięcie stóp o 25 punktów bazowych
  • Bank Kanady pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie
  • BoJ pozostawia stopy na dotychczasowym poziomie

Kurs dolara kanadyjskiego po decyzji BoC

Wczoraj na parze walutowej USDCAD mogliśmy zgodnie z oczekiwaniami obserwować wyraźnie podwyższoną zmienność. Zanim banki centralne zdecydowały o swojej polityce, kurs wyraźnie bronił górnego ograniczenia układu Overbalance przy poziomie 1,3100. Niemniej zaraz po oświadczeniu Banku Kanady, kurs ruszył z impetem w górę wybijając zarówno układ 1:1, jak i strefę oporową przy 1,3140. Ruch w górą był także kontynuowany w późniejszych godzinach po decyzji FOMC. Z kolei sesja azjatycka przynosi cofnięcie. W przypadku pogłębienia korekty, reakcja popytu moze się pojawić przy poziomie 1,3140.

Wykres USDCAD
USDCAD interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX cofa z tegorocznych maksimów

Pomimo, że na początku wczorajszej sesji mogliśmy obserwować cofnięcie na niemieckim indeksie giełdowym DAX, ostatecznie spadki zostały odrobione. Patrząc na interwał H1 jest jeszcze co prawda sporo miejsca na korektę spadkową, niemniej jak widać kupujący nie chcą odpuścić. Kluczowym wsparciem pozostaje dolne ograniczenie układu 1:1. Dopóki nie zostanie ono wybite, cały czas mówimy o trendzie wzrostowym i rynek może zmierzać w kierunku okrągłego poziomu 13 000 pkt.

WykresDaxa
DAX interwał H4

Kurs euro do dolara z szansą na dalsze wzrosty?

Pomimo chwilowego cofnięcia, kurs euro do dolara zdołał wyjść dynamicznie powyżej okrągłego poziomu 1,1100. Obrona wsparcia wskazuje na możliwość kontynuacji tendencji wzrostowej, z jaką mamy do czynienia od początku miesiąca. Aktualnie kurs może zmierzać w kierunku 1,1200. Strefa zaznaczona na fioletowo jest dość szeroka, natomiast musimy wziąć pod uwagę klicz czynników: geometrię 1:1, zniesienie 61,8% oraz okrągły poziom 1,1200.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1

Kalendarz makro na czwartek października

W dzisiejszym kalendarzu znajdziemy sporo odczytów makro. Najważniejsze będą dane o godzinie 11:00 ze strefy euro – między innymi inflacja CPI, z kolei po południu poznamy PKB w Kanadzie – godzina 13:30.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na czwartek, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here