Naga MarketsKurs euro do dolara EURUSD po decyzji FOMC, co ze złotem i indeksami?Najważniejszym wydarzeniem wczorajszej sesji była deczyja FOMC w sprawie sóp procentowych. Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami Rezerwa Federalna nie zdecydowała się na zmianę swojej polityki. Niemniej podczas konferencji Powell dał do zrozumienia, że storpy mogą zostac utrzymana na zniemiecionym pzoiomie przez dłuższy czas, co spowodowało spadki kursu dolara, a także wzrosty na złocie i indeksach giełdowych. Co dalej? Zapraszamy na poranny przegląd rynków.


Przed nami decyzja EBC i wybory w Wielkiej Brytanii

Z racji tego, że wczoraj wieczorem FOMC nie zaskoczył rynków i pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie, reakcja na wykresach była umiarkowana. Niemniej zapewnienia Powella co do utrzymania stóp na tym samym poziomie doprowadziły do wzrostów na EURUSD, złocie i indeksach giełdowych. Dzisiejsza sesja zapowiada się jeszcze ciekawiej niż wczorajsza. W czwartek swoje oświadczenia opublikują dwa banki centralne – EBC i SNB, a dodatkowo w Wielkiej Brytanii odbywają się wybory parlamentarne, które będa miały klcuzowy wpływ na proces Brexitu.

FOMC: Powell osłabia dolara. Stopy procentowe w USA nie do ruszenia przez lata?

Wykres euro do dollara
EURUSD interwał D1

Po wczorajszej decyzji FOMC, kurs EURUSD ruszył w górę. Cena zdołała pokonać strefę oporową przy 1,10 USD, przez co droga w kierunku kolejnego okrągłego poziomu 1,12 – została otwarta. Czy do tego dojdzie okaże się prawdopodobnie po godzinie 13:45 kiedy poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na czwartek 12 grudnia

Podczas dzisiejszej sesji może się sporo dziać. Poznamy dziś między innymi dwie decyzje banków centralnych. O godzinie 9:30 będzie to SNB, z kolei o 13:45 opublikowana zostanie oświadczenie Europejskiego Banku Centralnego.  Poza tym po 14:30 opublikowane zostaną dane o inflacji producenckiej z USA. Warto także dodać, że dziś w Wielkiej Brytanii odbywają się wybory parlamentarne, które zdecydują o losach Brexitu. Należy zachować więc szczególną ostrożność, szczególnie podczas spekulacji na funcie brytyjskim.

Kalendarz makroekonomiczny na czwartek 12 grudnia 2019
Kalendarz na czwartek, źródło:investing.com

Zobacz także: Traderze koniec roku coraz bliżej, czas na rachunek sumieniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here