Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiPrzed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. W nocy poznaliśmy odczyty z Australii a także Japonii. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na AUD/USD, złocie, ropie naftowej oraz indeksie DAX i DJIA. Czego spodziewać się po rynkach w ostatni dzień tygodnia?


Nocne dane

Podczas sesji azjatyckiej poznaliśmy dane z Australii i Japonii. Nie odbiegały one w znaczący sposób od prognoz, przez co zmienność utrzymywała się w standardowym przedziale. Kurs AUD/USD broni ważnego wsparcia, a na USD/JPY mogliśmy obserwować korektę wczorajszych spadków. W Japonii negatywnie zaskoczył odczyt stopy bezrobocia, a także produkcji przemysłowej. W Australii nieznacznie gorzej wypadł wskaźnik PPI w ujęciu rocznym.

Te artykuły również Cię zainteresują
kalendarz makroekonomiczny

AUD/USD i sygnał popytowy

Na AUD/USD możemy obserwować obronę poziomu, o którym pisałem we wczorajszym wpisie. jest to ostatnia deska ratunku dla pozycji długich. Zanegowanie pin bara, który utworzył się po zamknięciu wczorajszej sesji, może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży. Cały czas istnieje tutaj presja ze strony RBA do dalszych spadków, niemniej z perspektywy analizy technicznej znajdujemy się w kluczowym miejscu. Sygnał popytowy jaki się tutaj pojawił, daje wysoki stosunek zysku do ryzyka. Wyjście ceny powyżej niebieskiej strefy, powinno doprowadzić do przyspieszenia ruchu wzrostowego i ataku na linię poprowadzoną po ostatnich szczytach, z której pokonaniem rynek wyraźny problem

Kurs dolara australijskiego

DJIA druga spadkowa sesja z rzędu

Indeks giełdowy Dow Jones Industrial Average traci drugą sesję z rzędu. Jednak na razie wygląda to jedynie na korektę ostatnich wzrostów. Co ciekawe, w dalszym ciągu utrzymywany jest lokalny układ 1:1, o którym wspominałem w jednym z ostatnich przeglądów rynkowych. Poziom 26310 jest więc kluczowym wsparciem. Jego wybicie mogłoby doprowadzi do większej w cenie i czasie korekty, wtedy też celowałbym w dolne ograniczenie układu Overbalance, nawet 25650. Jednak jak na razie przewaga jest po stronie popytowej.

Indeks DJIA

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Złoto próbuje wrócić powyżej oporu

Cena złota w dalszym ciągu znajduje się w kluczowym miejscu. Mowa tutaj o strefie przy 1278$. Jeżeli podczas dzisiejszej sesji zobaczymy zamknięcie powyżej, to niewykluczone, że w przyszłym tygodniu pojawią się większe wzrosty. Jeżeli jednak strefa będzie broniona i dzisiejsza sesja będzie spadkowa, będzie to sygnał do zejścia w kierunku mierzenia 50% Fibonacciego. Miejsce, którym obecnie oscyluje cena jest istotne i w momencie pojawienia się sygnału, może dać wysoki RR zarówno dla shortów, jak i longów.

Cena złota

Ropa naftowa koryguje ostatnie wzrosty

Cena ropy naftowej delikatnie spada. W tej chwili najbliższym wsparciem powinna być strefa przy poziomie 64$. Jeżeli dosżłoby do jej wybicia, to korekta miałaby szansę się wydłużyć nawet do 62,2$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu Overbalance. Celem dla kupujących w dalszym ciągu pozostaje poziom 67,60$.

Cena ropy naftowej

Niemiecki DAX z szansą na korektę?

Niemiecki Dax odbija od wskazywanego we wczorajszej analizie oporu. Na pewno było to dobre miejsce do księgowania zysków z pozycji długich. Cały czas istnieje ryzyko korekty spadkowej, jednak pamiętajmy, że znajdujemy się w trendzie wzrostowym. Intraday kluczowym poziomem powinny być okolice wczorajszych minimów – 12 280, jeżeli cena zejdzie poniżej, spodziewałbym się spadków i ruchu w kierunku nawet 12 190.

Indeks DAX

Kalendarz makro na 26 kwietnia

Podczas dzisiejszej sesji europejskiej należy zwrócić uwagę na godzinę 10:00, przemawiać będzie prezes SNB – Thomas Jordan, może się wtedy pojawić większa zmienność na parach z frankiem szwajcarskim (CHF). Jednak ważniejszym wydarzaniem powinna być dopiero publikacja PKB ze Stanów Zjednoczonych – przewidziana na godzinę 14:30. Oprócz tego o 16:00 poznamy wynik wskaźnika zaufania konsumentów przeprowadzany przez Uniwersytet Michigan.

Kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here