Naga MarketsPoranny przegląd rynków - Co zrobi EBC i FOMCPrzed nami pierwsza sesja handlowa w tym tygodniu. Dziś z racji poniedziałku nie spodziewałbym się podwyższonej zmienności. Dodatkowo kalendarz makro jest właściwie pusty. W USA i Wielkiej Brytanii mamy święto, co może się przekładać na mniejszą płynność Jakie są scenariusze na ten tydzień? Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na GBP/USD, ropie oraz indeksie Nasdaq i DAX.


Zobacz także: Kurs CD Projekt (CDR) wkrótce po 255 zł? Rekordowa rekomendacja z USA

Kurs funta do dolara GBPUSD wykona korektę?

W ubiegłym tygodniu para walutowa GBP/USD dotarła do kluczowego wsparcia. Ostatecznie strefa została wybroniona, co może przełożyć się na wzrosty w najbliższych dniach. Docelowym poziomem jest 1,2870, którego ewentualne wybicie może doprowadzić do przyspieszenia ruchu w górę. Ewentualne zejście poniżej 1,2680 będzie negowało scenariusz wzrostowy. Cena funta brytyjskiego do dolara GBPUSD  27 maja 2019

Ropa WTI z szansą na wzrosty?

Ropa WTI zgodnie z oczekiwaniami dotarła do poziomu 57,50$. W przeglądzie surowcowym wspomniałem o możliwej formacji podwójnego dna w tym miejscu. Jak na razie scenariusz się realizuje, strefa przy 57,5$ pozostaje wsparciem. Dopóki nie zostanie ona wybita, obowiązuje scenariusz korekcyjny. Celem dla popytu powinien być poziom 60,20$, tutaj spodziewałbym się reakcji podażowej i powrotu do spadków.

Notowania ropy  27 maja 2019

NASDAQ ponownie przy 7300 pkt

NASDAQ znalazł się w ubiegłym tygodniu poniżej poziomu 7300 pkt. Jednak ostatecznie wsparcie zostało w piątek wybronione. Niemniej cały czas istnieje szansa na pogłębienie korekty spadkowej, z jaką mamy do czynienia od początku maja. Większych spadków spodziewałbym się po wybiciu wsparcia przy 7200 pkt. Niewykluczone też, że obrona wsparcia przy 7300 pkt doprowadzi ponownie do przejęcia inicjatywy przez kupujących. Znajdujemy się na pewno w kluczowym miejscu i określenie w tej chwili kierunku jest trudne. Wskazówek trzeba szukać na niższych przedziałach czasowych.

Indeks Nasdaq 27 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX broni strefy wsparcia

Na interwale D1 sytuacja cały czas pozostaje bez zmian. Szeroki układ Overbalance utrzymuje wzrosty na niemieckim indeksie DAX. Ubiegłym tygodniu wsparcie było po raz kolejny bronione. Dopiero zejście poniżej strefy przy 11 900 pkt zaneguje scenariusz wzrostowy, wtedy też spodziewałbym się przyspieszenia spadków.

Indeks DAX 27 maja 2019

Intrady kluczowe są według mnie dwie stref. Wsparcie mogą w dalszym ciągu stanowić okolice 11 995 pkt, a opór strefa przy 12 070 pkt. Jeżeli dojdzie do wybicia dołem, to ponownie powinniśmy zobaczyć test wsparcia z interwału D1. Z drugiej strony, wyjście ceny górą. powinno otworzyć drogę do większych wzrostów, z pierwszym celem na 12 170 pkt.

Indeks DAX 27 maja 2019 Kalendarz makro na poniedziałek 27 maja

Kalendarz makro 27 maja 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here