Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePodczas dzisiejszej sesji najważniejszym wydarzeniem dnia będzie przemówienie prezesa Fed – Jerome Powella podczas sympozjum w Jackson Hole, gdzie spotykają się bankierzy centralni. Oprócz tego poznamy jeszcze dane o sprzedaży detalicznej z Kanady – godzina 14:30, a także odczyty z rynku nieruchomości z USA. Czego spodziewać się po piątkowej sesji?


Kurs euro w lokalnej konsolidacji

Wczoraj pomimo wielu odczytów makro, a także publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia EBC, para walutowa EURUSD nie zdołała wybić się z lokalnej konsolidacji. W godzinach porannych po raz kolejny testowane jest dolne ograniczenie ruchu bocznego dlatego warto przypomnieć, że z każdym kolejnym testem ryzyko wybicia dołem rośnie. Jeśli chodzi natomiast o sytuację na wyższym interwale czasowym, cały czas obowiązuje trend spadkowy. Niemniej tak długo jak cena znajduje się w boxie zaznaczonym na fioletowo, kurs może poruszać się w 40-pipsowym zakresie. Czekamy cierpliwie na wybicie, które powinno doprowadzić do większego ruchu trendowego.

Wykres EURUSD
EURUSD H1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX wróci do tendencji spadkowej?

We wczorajszej analizie wspominaliśmy o tym, że Dax wybił górą strukturę Overbalance, ale zwróciliśmy także uwagę na kluczowy opór przy 11830 pkt. Rynek zgodnie z oczekiwaniami przetestował strefę oporową, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Z racji tego, że opór nie został wybity, możliwe są dalsze spadki. Ruch w dół zostanie jednak potwierdzony w momencie wybicia dołem poziomu 11700 pkt. Poziom ten wynika z dolnego ograniczenia lokalnego układu 1:1. O powrocie do wzrostów będzie można myśleć dopiero w momencie wybicia górą strefy przy 11830 pkt.

Wykres DAX
DAX H1

Kalendarz makro na piątek 23 sierpnia

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na piątek Źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here