Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiWczoraj mogliśmy obserwować spadki na światowych parkietach. Niemiecki indeks giełdowy Dax zakończył sesję na blisko 1 % minusie. W USA również mogliśmy obserwować korektę ostatnich silnych wzrostów. DJIA stracił 0,72%, S&P500 zakończył z wynikiem 0 0,61%, a Nasdaq przecenił się jedynie 0,5%. Czy to jedynie korekta, a może czekają nas większe spadki i na indeksach? Zapraszam na poranny przegląd rynków.


DAX wyraźnie w dół

Po bardzo udanym tygodniu, kurs niemieckiego indeksu DAX ruszył w dół. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu po wzrostach na ponad 700 punktów, przydałaby się korekta. Aktualnie indeks kształtuje się na poziomie 11890, co daje ruch na 180 punktów od szczytu. Na dzisiejszej sesji spodziewałbym się testu wsparcia przy poziomie 11 840 pkt, gdzie wypadają poziomy maksymalne z marca tego roku. Jest to pierwsze miejsce gdzie może pojawić się popyt. W przeciwnym razie, załamanie tego poziomu, może doprowadzić do głębszej korekty spadkowej. Scenariusz zmieni się na wzrostowy w momencie wyjścia powyżej 11 920, gdzie wypada dolne ograniczenie wybitego wczoraj układu Overbalance.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks giełdowy DAX

Indeksy w USA również w dół

Spadki były widoczne także za oceanem. Indeksy NASDAQ, DJIA i S&P500 traciły ponad 0,5%. Tutaj również mieliśmy w ostatnim czasie do czynienia z silnymi wzrostami, korekta nie powinna więc dziwić. Na uwagę zasługuje DJIA, który dotarł do istotnego wsparcia, mowa tutaj o dolnym ograniczeniu układu Overbalance, gdzie wyhamowały wczorajsze spadki. Scenariusz na dzisiejszą sesję jest więc prosty. Wszystko co powyżej 26130 pkt, to pozycje długie, natomiast wybicie układu dołem, będzie sygnałem do większej korekty spadkowej.

Dow Jones

EUR/USD ponownie testuje strefę wsparcia

Kurs euro do dolara EUR/USD ponownie testuje od drugiej strony okolice 1,1250, które są obecnie kluczowym wsparciem. Poziom wynika z formacji oRGR, która zapowiada wzrosty. Cały czas celem dla kupujących powinny być okolice 1,1320 – 1,1330. Scenariusz zostanie zanegowany w momencie zejścia poniżej 1,1250, wtedy też będzie szansa na test poziomu 1,1210.

Kurs euro do dolara

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Spadki na dolarze do jena

Podczas wczorajszej sesji można było obserwować wyraźne spadki na kursie dolara do jena  USD/JPY. Doszło do wyraźnego naruszenia układu OB, jednak nie został on wybity. Sesja azjatycka przebiegała raczej spokojnie, cena utrzymywała się w konsolidacji, przy dolnym ograniczeniu układu Overbalance. Na dzisiejszej sesji spodziewałbym się odbicia i ruchu w kierunku 111,27. Jeżeli dojdzie do wybicia górą, ruch wzrostowy powinien przyspieszyć. Z drugiej strony, wybicie nowych minimów czyli zejście poniżej 110,97, powinno otworzyć drogę do większych spadków.

kurs dolara do jena

Kalendarz makro na 10 kwietnia

Podczas dzisiejszej sesji należy zwrócić uwagę na szereg danych z Wielkiej Brytanii, które będą publikowane o godzinie 10:30. Najważniejszym odczytem będzie PKB. Kolejne odczyty wypłyną o godzinie 13:00, będą to dane z USA. Jednak myślę, że najważniejszym wydarzeniem podczas dzisiejszej sesji będzie decyzja EBC ws. stóp procentowych – godzina 13:45. Konferencja po posiedzeniu EBC odbędzie się tradycyjnie o 14:30. O tej samej porze będą też publikowane dane z USA – wskaźnik CPI. O 16:30 poznamy natomiast dane o zapasach ropy naftowej. Jak widać danych w kalendarzu mamy sporo, dlatego zmienność w dniu dzisiejszym powinna być podwyższona.

Kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here