Naga MarketsKurs euro do dolara EUR/USD rozpoczyna tydzień od spadkówNowy tydzień rozpoczyna się od spadków na kursie euro dolara. EUR/USD ma za sobą silny rajd wzrostowy i niewykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie do wykonania korekty. Cofnięcie widać także na indeksach w Europie, gdzie po bardzo dobrym tygodniu rynek kontraktów terminowych wskazuje na otwarcie pod kreską.

  • Bitcoin ustanowił kolejne rekordy w weekend, notowania po 23800 USD w poniedziałek
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 100 pkt pod kreską
  • Kurs EUR/USD cofa na początku tygodnia, czy dojdzie do głębszej korekty?

Kurs euro do dolara z szansą na korektę?

Poniedziałkowa sesja nie zapowiada się ciekawie jeśli chodzi o wydarzenia makro, dzisiejszy kalendarz jest właściwie pusty. Niemniej wkraczamy w dość ciekawy okres na rynku, jakim jest końcówka roku, przez co płynności może być mniejsza.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc technicznie na EUR/USD, widzimy wyraźne cofnięcie na początku tygodnia. Jeżeli sentyment spadkowy utrzyma się w kolejnych dniach, możliwy będzie atak na wsparcie przy 1,2160. Z kolei dopiero jego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do większej przeceny w kierunku 1,20 USD. Warto jednak zaznaczyć, że w długim terminie trend pozostaje wzrostowy.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał W1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 21 grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 21 grudnia. Dziś o poranku nie poznamy kluczowych danych, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynek. Podobnie prezentuje się sesja amerykańska, gdzie kalendarz makro jest właściwie pusty. Czeka nas więc spokojny początek nowego tygodnia.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here