Naga MarketsPomimo, że nowy tydzień rozpoczął się w gorszych nastrojach, ostatecznie indeksy za oceanem zdołały zamknęły się wyżej. Niemniej budujący się konflikt na linii USA – Chiny może być bacznie śledzony przez inwestorów. Zerwanie umowy handlowej byłoby z pewnością ciosem dla i tak “chorującego” już rynku akcji. Z kolei na rynku Forex, kurs euro do dolara zgodnie z oczekiwaniami zaksięgował wsparcie przy 1,09 USD. Co dalej?

  • RBA pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, czyli 0,25%, decyzja była zgodna z oczekiwaniami dlatego też zmienność na parach z dolarem australijskim była umiarkowana
  • Pomimo nie najlepszego startu sesji indeksy w USA zamknęły się wyżej, Nasdaq zyskał aż 1,23%, S&P500 dodał 0,42%, a Dow Jones zanotował +0,11%
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX notowany jest nieznacznie powyżej poniedziałkowego zamknięcia
  • Główna para walutowa EURUSD rozpoczyna tydzień od przeceny
  • Liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa wciąż stabilnie, wczoraj przybyło blisko 80 tysięcy nowych infekcji, a zmarło prawie 4 tys. osób

Kurs euro do dolara testuje kluczowe wsparcie

We wczorajszym porannym przeglądzie pisaliśmy o presji podażowej na głównej parze walutowej. Rynek zgodnie z oczekiwaniami kontynuował spadki i zaksięgował wsparcie przy okrągłym poziomie 1,09 USD. Aktualnie strefa zaznaczona kolorem zielonym na poniższym wykresie powinna stanowić kluczowe wsparcie.

Miejsce to wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, linii szyi układu oRGR oraz wspomnianego już okrągłego poziomu. Jeżeli dojdzie do odbicia, to pierwszym celem dla kupujących będzie poziom 1,0944, gdzie znajduje się dolne ograniczenie wybitego wczoraj układu 1:1. Z drugiej strony, w przypadku pokonania wsparcia, spadki mogą się pogłębić nawet w kierunku 1,0815.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H1

Liczba nowych zachorowań na COVID-19 wciąż stabilnie

Oficjalne dane o liczbie nowych zachorowań wskazują na stabilizację. Jednak trzeba jasno powiedzieć, że dopóki nie będzie widoczny trwały spadek liczby nowych infekcji, ciężko mówić o pokonaniu choroby. Zakres nowych przypadków od pewnego czasu oscyluje w granicach 70-90 tys. Warto również zaznaczyć, że epidemiolodzy, a także członkowie WHO cały czas ostrzegają, że szczyt pandemii jeszcze przed nami.

Tak czy inaczej spora część krajów decyduje się na luzowanie obostrzeń. Wczoraj liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wyniosła blisko 80 tysięcy, a liczba zgonów to prawie 4 tys. Najwięcej przypadków zakażeń ponownie odnotowano w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +24 tys.). Poważnie robi się także w Rosji, gdzie z dnia na dzien lawinowo przybywa chorych.

Liczba przypadków koronawirusa 5 maja 2020
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 5 maja 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 5 maja. Podczas sesji europejskiej uwaga będzie skupiona na funcie ponieważ o 10:30 opublikowane zostaną wskaźniki PMI z Wielkiej Brytanii. O poranku przemawiać będą także de Guindos z EBC i prezes Bundesbanku – Weidmann. Z kolei po południu poznamy wskaźniki PMI i ISM z USA. Inwestorzy w dalszym ciągu będą też zwracać uwagę na wiadomości dotyczące koronawirusa. Warto także mieć na uwadze publikacje raportów kwartalnych spółek z Wall Street.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here