Naga Markets

Poranny przegląd rynków: S&P 500 z rekordem 70. raz w tym rokuAmerykańska Wall Street ponownie rosła podczas środowej sesji, a indeks S&P 500 po raz siedemdziesiąty w tym roku testował historyczne maksima, gdy spadki akcji w branży technologicznej zmniejszały się na skutek spekulacji, że ożywienie gospodarcze może trwać pomimo gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem. Obligacje skarbowe traciły natomiast wraz z kursem dolara.

  • Apetyt na ryzyko spowodował, że w środę kurs dolara mocniej tracił, a amerykańskie indeksy giełdowe testowały historczne maksima
  • W czwartkowy poranek dolar jednak odbija i pozostawia w tyle kilkutygodniowe dołki
  • W czwartek oczy inwestorów pozostają zwrócone na dane dotyczące liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA, które zostaną opublikowane o 14:30
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street z nowymi rekordami. S&P 500 oraz Dow Jones testowały historyczne maksima

Po niewielkich zmianach przez większą część sesji, indeks S&P 500 wzrósł i osiągnął 70. rekordowe zamknięcie w tym roku. Dow Jones Industrial Average również zakończył dzień na najwyższym poziomie w historii. Nasdaq 100, który jest silnie powiązany z technologią, powrócił na swoje miejsce, wymazując wcześniejsze straty.Obawy związane z omikronem słabną w związku z rosnącą liczbą dowodów, że szybko rozprzestrzeniający się szczep prowadzi do łagodniejszych objawów, nawet jeśli światowa liczba przypadków Covid-19 wzrosła powyżej 1 miliona drugi dzień z rzędu. Rozwój koronawirusów wraz z zacieśnieniem polityki Rezerwy Federalnej (Fed) i perspektywami stojącym przed chińską gospodarką należą do kluczowych czynników ryzyka na rok 2022.

Wall Street z rekordami, kurs dolara w dół, a S&P 500 w górę
S&P 500 testował historyczne maksima po raz 70. w tym roku. Źródło: Tradingview.com

– Myślę, że gospodarka będzie bardzo silna, myślę, że Fed będzie kontynuował swoją politykę utrzymywania stóp na bardzo niskim poziomie, rozczarowując agresywnych inwestorów. Dodatkowo jestem zdania, że rynek akcji może równie dobrze zaskoczyć na plus i zanotować kolejny bardzo, bardzo dobry rok po bardzo silnym 2021 – powiedziała Margie Patel, starsza zarządzająca portfelem w Allspring Global Investments.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Kurs dolara tracił w obliczu płytkiej płynności i rosnącego apetytu na ryzyko

Obligacje spadły, wysyłając 10-letnią rentowność w górę aż o 7,4 punktów bazowych do 1,55%, naruszając 50-dniową średnią ruchomą, która blokowała aprecjację od 29 listopada. Kurs dolara osłabił się w stosunku do wszystkich partnerów z grupy G10 z wyjątkiem jena.

Popularny greenback tracił od początku sesji azjatyckiej, gdzie gorzej wypada jedynie bezpieczny jen osiągający jednomiesięczne minimum. Indeks dolara, który śledzi kurs USD w stosunku do sześciu innych walut światowych, spadł o 0,206% do 95,932 w środę. Po teście najniższych poziomów od kilku tygodni i naruszeniu dolnego ograniczenia konsolidacji, szuka jednak okazji do odbicia w trakcie czwartkowych notowań.

Wall Street z rekordami, kurs dolara w dół, a S&P 500 w górę
Kurs dolara, notowania DXY

Ponieważ wielu inwestorów wzięło wolne przed końcem roku, analitycy cały czas ostrzegają, aby nie przywiązywać nadmiernej wagi do obecnych ruchów, które są prowokowane przez brak odpowiedniej płynności i głębokości rynku.

– W takich momentach handluje się bardzo technicznie, ponieważ krótkoterminowi traderzy starają się realizować ostatnie zyski przed zamknięciem roku – powiedział Brad Bechtel, szef globalnego działu FX w Jefferies.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem

Przepływy walutowe okazały się “lżejsze niż zazwyczaj na koniec miesiąca, co potwierdza pogląd, że większość z nich miała miejsce w zeszłym tygodniu lub nawet wcześniej” – dodał.

– Na FX dolar radzi sobie lepiej niż przy okazji poprzedniej sesji, ale w większości par dolarowych wciąż możemy mówić o konsolidacji. EUR/USD oscyluje wokół 1,1319, a notowania GBP/USD znalazły się na poziomie 1,3474 – komentuje Maciej Madej z TMS Brokers.

Odbicie dolara powoduje, że w czwartkowy poranek większość walut koryguje względem USD. Najsilniej tracą kurs franka oraz euro, spadając o 0,25%. USD/CHF kosztuje w tym momencie 0,9168, a EUR/USD 1,1319.

Deprecjacja nie omija również dolara kanadyjskiego oraz funta szterlinga, jest jednak zdecydowanie skromniejsza. USD/CAD rośnie do 1,2803 a GBP/USD spada do 1,3474.

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: allegro cena akcji | akcje datawalk | biomed lublin akcje | dax prognoza | xtb akcje opinie | kurs funt | neuca cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here