Naga MarketsZarówno poniedziałek, jak i cały nadchodzący tydzień pozostają wyraźnie cichsze od minionych dni. Inwestorzy nieco mniej skupiają się na rynku, szykując się na konferencję FxCuffs, która rozpocznie się już w najbliższy piątek, 16 marca 😉 Tymczasem analitycy dzielą się swoimi prognozami nadchodzącego posiedzenia Szwajcarskiego Banku Narodowego. 


Od startu notowań w niedzielny wieczór liderem wzrostów pozostaje AUD. Czynnikiem wspierającym dolarowe byki okazało się prawdopodobne wykluczenie Australii z listy krajów objętych amerykańskimi cłami na stal i aluminium. Nie bez znaczenia okazał się coraz lepszy sentyment do ryzyka, który wspierany jest przez coraz lepsze doniesienia z Korei Północnej. AUDUSD po wyraźnych wzrostach w ciągu minionych dni testuje górne ograniczenie kanału wzrostowego i znajdującą się w pobliżu strefę oporu. 

AUDUSD dzięki TradingView

Wątpliwy ruch SNB

Już w ten czwartek Szwajcarski Bank Narodowy podejmie decyzję w sprawie kształtu swojej polityki monetarnej. Analitycy Danske w swoim dzisiejszym komentarzu rynkowym przekonują, że choć ostatnie publikacje dotyczące poziomu inflacji w kraju prawdopodobnie pozytywnie wpłyną na retorykę Banku to jednak marzec jest za wczesnym terminem na podwyżkę stóp.

Jesteśmy pozytywnie nastawieni w stosunku do czwartkowego oświadczenia monetarnego SNB. Uwadze Thomasa Jordana z pewnością nie umknęła poprawa sytuacji gospodarczej w kraju (…) niemniej jednak przekonani jesteśmy, że pomimo optymistycznego tonu, czwartek nie przyniesie podwyżki stóp w Szwajcarii – czytamy w publikacji Danske.

Analitykom Danske Bank wtórują ekonomiści UBS. Ich zdaniem pierwsza podwyżka stóp procentowych w Szwajcarii nastąpi dopiero w grudniu tego roku. (…) i to tylko pod warunkiem okrojenia programu QE przez EBC – przekonuje UBS. EURCHF po wybiciu formacji trójkąta na początku minionego tygodnia ponownie konsoliduje w rejonie 1,17:

EURCHF dzięki TradingView

Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO. Sprawdź ofertę brokera lub zdobądź darmowy rachunek inwestycyjny zasilony kwotą 2000 PLN>>>

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek, 12 marca

źródło: finviz.com

W trakcie dzisiejszego dnia nie zaplanowano żadnych, ważnych z punktu widzenia rynku publikacji makroekonomicznych. Pozostaje więc nam śledzenie doniesień prasowych w oczekiwaniu na jutrzejszy raport ZEW, czy publikację amerykańskiego CPI.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here