Naga MarketsKursy walut. Dolar (USD/PLN) nie był tak tani od ponad 2 miesięcyW poniedziałek kurs dolara pogłębiał chwilowo dwumiesięczne minima w stosunku do głównych konkurentów na rynku walutowym Forex, cały czas reagując na rozczarowujący raport z amerykańskiego rynku pracy opublikowany w miniony piątek oraz jego potencjalnie negatywny wpływ na przyszłą politykę pieniężną USA. Po chwilowym spadku do 90,10 pkt. indeks USD próbuje jednak odbijać: nie zmienia to natomiast faktu, że trzyma się poziomów obserwowanych ostatni raz pod koniec lutego.

  • Dolar najsilniej traci do funta szterlinga (po wyborach w Szkocji) oraz do dolara australijskiego (po nocnych danych o sprzedaży detalicznej)
  • Notowania USD osuwają się również względem walut wschodzących, w tym polskiego złotego
  • Para walutowa USD/PLN rozpoczęła tydzień od chwilowego zejścia poniżej poziomu 3,74 zł, najniższego od 1 marca

Kursy walut. Dolar w słabej kondycji po piątkowym NFP

Stany Zjednoczone stworzyły tylko nieco więcej niż jedną czwartą miejsc pracy (266 tys.), które ekonomiści przewidywali w zeszłym miesiącu, a stopa bezrobocia nieoczekiwanie wzrosła, wylewając zimną wodę na spekulacje, że pandemiczne ożywienie może pobudzić szybszą inflację, której spodziewa się Rezerwa Federalna (Fed).

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks dolara, który mierzy wartość USD w stosunku do sześciu rywali walutowych spadał do najniższego poziomu od 26 lutego, blisko okrągłej strefy 90 pkt.

Słabość dolara amerykańskiego wykorzystuje głównie kurs funta szterlinga, który wzrósł o 0,3%, osiągając poziom 1,4036 dol. po raz pierwszy od 25 lutegp pomimo tego, że przywódczyni szkockiego parlamentu Nicola Sturgeon  powiedziała, że kolejne referendum w sprawie niepodległości jest nieuniknione po zwycięstwie jej partii w wyborach.

Źródło: Finviz

– Chwiejny trend spadkowy dolara może być kontynuowany w tym tygodniu. Nieoczekiwane powolne ożywienie na amerykańskim rynku pracy wzmacnia cierpliwe podejście FOMC do polityki monetarnej, podczas gdy poprawiające się globalne perspektywy gospodarcze są średnioterminowym obciążeniem dla USD – napisał strateg Commonwealth Bank of Australia Kim Mundy w nocie klienckiej, przewidując przebicie powyżej 1,22 na parze EUR/USD.

Euro wzrosło o 0,1% do 1,2172 dol., wcześniej dotykając najwyższego od 26 lutego poziomu 1,2177 dol. Kurs USD pozostał bez zmian względem jena na poziomie 108,57, blisko dołka z końca kwietnia.

Dolar australijski wzrósł o 0,1% do 0,78535 dol., blisko piątkowego ponad dwumiesięcznego maksimum na poziomie 0,7863 dol. Kanadyjski loonie osiągał ponad trzyletnie maksimum na poziomie 1,2111 dol.

Kalendarz makroekonomiczny na bieżący tydzień. Źródło: Investing.com

Złoto korzysta ze słabości dolara

Ceny złota w poniedziałek utrzymywały się blisko trzymiesięcznego maksimum z zeszłego tygodnia, po tym jak słabsze od oczekiwań dane o zatrudnieniu w USA utwierdziły nadzieję, że stopy procentowe pozostaną na niskim poziomie przez jakiś czas, wywierając presję na dolara i zwiększając atrakcyjność kruszcu.

invest

Złoto na rynku spot wzrosło o 0,4% do 1838,47 dolarów za uncję, po tym jak osiągnęło najwyższą wartość od 11 lutego na poziomie prawie 1843 dolarów podczas wcześniejszej sesji.

Popyt na fizyczne złoto w Indiach zanurkował w zeszłym tygodniu, gdy sklepy zostały zamknięte, a ludzie stali się ostrożni z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w tym drugim co do wielkości konsumpcji złota kraju na świecie.

Spekulanci zwiększyli swoje bycze pozycje w kontraktach na złoto i srebro na giełdzie COMEX w tygodniu poprzedzającym 4 maja – podała w piątek amerykańska komisja CFTC (Commodity Futures Trading Commission).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza btc | biomed lublin cena akcji | zlotowka kurs | kurs dolars | bitcoin informacje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here